Nie żyje 16-letni motocyklista. Policja poszukuje świadków

Wracamy do tragedii, która wydarzyła się 1 lipca w Witoszowie Dolnym. Jak informuje prokuratura, wczoraj, 5 lipca w wałbrzyskim szpitalu w godzinach popołudniowych zmarł 16-latek, który kierując bez uprawnień motocyklem śmiertelnie potrącił pieszego.

fot. KPP Ś-ca

Przypomnijmy, że do zdarzenia doszło 1 lipca po godzinie 23.00 w Witoszowie Dolnym. 16-letni mieszkaniec Witoszowa Dolnego jechał bez uprawnień motocyklem i na wysokości Muzeum Broni i Militariów śmiertelnie potrącił 49-letniego mieszkańca gminy Żarów.

49-latek poniósł śmierć na miejscu. W poniedziałek, 3 lipca odbyła się jego sekcja zwłok. – Przyczyną zgonu były rozległe obrażenia wewnętrzne. Mężczyzna miał też złamania kończyn – mówi w rozmowie z nami zastępca prokuratora rejonowego Beata Piekarska-Kaleta i dodaje, że na jutro zaplanowano sekcję zwłok 16-latka.

Śledztwo trwa. Ustalane są okoliczności, jak doszło do wypadku. Policja sprawdza m.in. do kogo należał motocykl, którym kierował 16-latek.

Poszukiwani są również świadkowie zdarzenia.

Wydział Dochodzeniowo – Śledczy Komendy Powiatowej Policji w Świdnicy poszukuje osób, które były świadkami tego wypadku drogowego. Osoby, które widziały to zdarzenie lub mają informacje mogące przyczynić się do ustalenia przebiegu zdarzenia, proszone są o pilny kontakt osobisty lub telefoniczny z Komendą Powiatową Policji w Świdnicy ul. Jagiellońska 23, Wydział Dochodzeniowo – Śledczy ,tel 74 85 82 261 lub 74 85 82 275, w każdy dzień powszedni w godz. 7.30-15.30 lub pod nr alarmowym 997 lub 112 czynnym całą dobę – informuje sierż. Magdalena Ząbek, oficer prasowy KPP Świdnica.

(BFG)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *