Nie ma mocnych na Roztokę

Hitem jedenastej kolejki spotkań miało być spotkanie w Roztoce, gdzie prowadzący w tabeli grupy Granit podejmował drugą Unię Jaroszów. Gospodarze kolejny raz udowodnili, że w obecnej formie nikt nie jest w stanie poważniej im zagrozić.

pilki1

Granit wygrał 4:1 (bramki: Arkadiusz Szutenbach, Paweł Wojdyła, Mateusz Pluta, Arkadiusz PydaMarek Chaba). We wzbogaceniu się o kolejne trzy punkty nie przeszkodził mu nawet fakt, że przez ostatnie pół godziny grał w dziesiątkę. Drugą żółtą kartką upomniany został Wojciech Grzęda. – Bardzo sympatyczny chłopak, ale zdenerwował się i w ciągu dwóch minut zobaczył dwie żółte kartki. Poza tym bardzo wszechstronny. To w zasadzie nasz pierwszy bramkarz, ale nie lubi bronić, woli grać w polu – opowiada Andrzej Śliwa, prezes klubu z Roztoki. Janusz Zając z Unii miał po meczu kwaśną minę. Nie tyle z powodu porażki, ale niespodziewanych kłopotów kadrowych – Wynik  za wysoki w stosunku do gry. Zaliczyliśmy trzy asysty przy bramkach gospodarzy. Kilku zawodników nie dorosło do gry w tym zespole nie pojawiając się na tak ważnym meczu.

Najwięcej emocji dostarczył pojedynek w Wiśniowej. Miejscowe PUO nie poradziło sobie na własnym obiekcie z nieobliczalną Polską Rzodkiewką Błękitnymi Słotwina. Po bardzo ciekawym meczu padł remis 4:4. Na listę strzelców wpisali się: Marcin Zboch (2), Michał Matuszak i Patryk Szokało dla PUO oraz Tomasz Rudnicki, Dominik Łabuz i Michał Pastuch dla Błękitnych. Warto odnotować, że pomimo podyktowania dwóch rzutów karnych przeciwko swojej drużynie, goście chwalili po meczu pracę arbitra Macieja Kołodki.

Pozytywnie zaskoczył inny beniaminek – Darbor Bolesławice, który wygrał 2:1 na boisku bardzo dobrze spisującego się w tym sezonie Dabro Bau Makowice. Gospodarze prowadzili od dziewiątej minuty po celnym strzale Patryka Dębińskiego. Goście odpowiedzieli bramkami w 81. i 83. minucie. Do siatki trafili: Krzysztof Kwiecień i Dawid Sobel.

Bardzo cenne wyjazdowe zwycięstwo w Sieniawce odniósł Cukrownik Pszenno. Po dobrym meczu dwóch solidnych drużyn goście wygrali 1:0. Gola zdobył w drugiej połowie Mariusz Morąg.

Rekordową wygraną na boiskach klasy A zanotował Herbapol Stanowice, który aż 6:0 rozgromił Zielonych Mrowiny. Po tej wygranej Herbapol awansował na dziewiąte miejsce. Chwili radości doczekano się w Łażanach. Zryw wygrał pierwszy mecz w klasie A. W niedzielę po trafieniach Arkadiusza Sołtysiaka (2), Piotra Rachajskiego i Stanisława Kuczyńskiego ograł 4:2 STEP Tąpadła/Wiry. – Przed tym meczem była pełna mobilizacja. Wreszcie też mogliśmy zagrać w najmocniejszym składzie zdradził receptę sukcesu Stanisław Tomiczek.

W grupie I z naszych zespołów grała tylko Victoria II Świebodzice. Biało-niebiescy pewnie wygrali na boisku ostatniego w tabeli Skalnika Czarny Bór.

Klasa A, grupa I

11. kolejka (22-23.10 Skalnik Czarny Bór – Victoria II Świebodzice 1:3 (0:2), Pogoń Pieszyce – Sudety Dziećmorowice 4:1 (1:1), Iskra Jaszkowa Dolna – Unia Bogaczowice 3:5 (2:3), Boxmet Piskorzów – Włókniarz Głuszyca 3:0 (1:0), Czarni Sieniawka – KS Walim 3:2, Orzeł Lubawka – Biały Orzeł Mieroszów 3:1. Kłos Lutomia pauzował

8. Czarni Wałbrzych                       10        10        3-1-6   16:27
  9. Iskra Witków Śl.                           9          9          2-3-4   23:25
  10. Kłos Lutomia (b)                   10        8          2-2-6   16:36
  11. Boxmet Piskorzów                    10        7          2-1-7   18:29
  12. KS Walim                                     9          5          1-2-6   15:29
  13. Skalnik Czarny Bór (s)               10        3          0-3-7   11:29

Klasa A, grupa II

11. kolejka (22-23.10): Delta Słupice – Venus Nowice 2:0 (0:0), PUO Wiśniowa Polska Rzodkiewka Błękitni Słotwina 4:4 (2:3), Granit Roztoka Unia Jaroszów 4:1 (1:0), Dabro Bau Makowice Darbor Bolesławice 1:2 (1:0), Zryw Łażany STEP Tąpadła/Wiry 4:2 (2:1)), Czarni Sieniawka – Cukrownik Pszenno 0:1 (0:0), Herbapol Stanowice Zieloni Mrowiny 6:0

1. Granit Roztoka                 11        31        10-1-0 54:13
  2. Unia Jaroszów                 11        22        7-1-3   19:17
  3. PUO Wiśniowa                 11        22        7-1-3   28:18
  4. Dabro-Bau Makowice    11        19        6-1-4   26:20
  5. Cukrownik Pszenno      10        17        5-2-3   19:10
  6. Czarni Sieniawka                   11        16        5-1-5   24:24
  7. Darbor Bolesławice (b) 11        16        4-4-3   23:26
  8. Polska Rzodkiewka Słotwina (b) 11        14        3-5-3   26:23