Nie ma dowodów, nie ma przestępstwa

kruczkow

kruczkowProkuratura Okręgowa w Szczecinie umorzyła śledztwo w sprawie rzekomego finansowania przez wałbrzyskie spółki miejskie, komitetów wyborczych ówczesnego prezydenta miasta Piotra Kruczkowskiego i polityków Platformy Obywatelskiej.

 

Prokuratura Okręgowa w Szczecinie umorzyła śledztwo w sprawie rzekomego finansowania przez wałbrzyskie spółki miejskie, komitetów wyborczych ówczesnego prezydenta miasta Piotra Kruczkowskiego i polityków Platformy Obywatelskiej.kruczkow

Były prezydent Wałbrzycha miał zmuszać prezesów miejskich spółek do finansowania swojej kampanii. W jednym z przypadków miał też poświadczać nieprawdę i przyjąć korzyść majątkową. Swoje uprawnienia mieli przekroczyć też politycy Platformy Obywatelskiej, którzy również mieli finansować swoje komitety wyborcze z miejskich pieniędzy.
Tymczasem szczecińska prokuratura w żadnym z tych przypadków nie dopatrzyła się popełnienia przestępstwa bądź nie zgromadziła wystarczających dowodów. Piotr Kruczkowski zaraz po oskarżeniach pod jego adresem do czasu wyjaśnienia sprawy zawiesił swoje członkostwo w Platformie Obywatelskiej.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *