Nie daj się przestępcy!

 

Gotowość obrony przyda się każdej kobiecie. Rusza kolejna edycja programu „Bezpieczna Kobieta”. Na bezpłatne szkolenie dla kobiet z samoobrony zapraszają Liga Kobiet Polskich koło w Świdnicy oraz Komenda Powiatowa Policji w Świdnicy.

Akcję „Bezpieczna Kobieta” zaszczepiła w Świdnicy Elżbieta Dudziak, szefowa świdnickiego koła Ligi Kobiet Polskich. To ona właśnie namówiła do włączenia się do projektu Komendę Powiatową Policji w Świdnicy. Pomysł okazał się przysłowiowym „strzałem w dziesiątkę”. – W latach 2007 – 2013 wspólnie z Komendą Powiatową Policji w Świdnicy przygotowano i przeprowadzono 13 edycji programu prewencyjnego pod nazwą: „Bezpieczna Kobieta”, w których uczestniczyło około 300 kobiet. Edycje te cieszyły się dużym zainteresowaniem, ze strony lokalnej społeczności kobiet – przypomina Elżbieta Dudziak.

Odpowiadając na bieżące zainteresowanie tematem bezpieczeństwa, ze strony kobiet – mieszkanek Świdnicy i powiatu świdnickiego, oraz w związku z pojawiającymi nowymi rodzajami zagrożeń trwają zapisy na kolejne szkolenie. – Do tegorocznych działań planujemy włączyć również Powiatową Komendę Państwowej Straży Pożarnej w Świdnicy. Zajęcia praktyczne (planowane techniki samoobrony) odbywać się będą na obiektach sportowych III Liceum Ogólnokształcącego przy ul. Kościelnej 32 w Świdnicy – zapowiadają organizatorzy.

Rozpoczęcie tegorocznej edycji odbędzie się 26 października o godz. 17.00 w Komendzie Policji przy ul. Jagiellońskiej 23 w Świdnicy.

Swój udział w zajęciach można zgłaszać na adres e-mail lkpswidnica@gmail.com lub telefonicznie 664186313.

Szkolenie jest bezpłatne i skierowane do pełnoletnich kobiet.

(BFG)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *