Neptun pływał w Berlinie

Ciekawą i udaną sportową przygodę mają za sobą pływacy Neptuna Świdnicy, którzy wzięli udział w dużych międzynarodowych zawodach 20. Internationaler Sportbad-Pokal 2016 w Berlinie.

berlin13

W zawodach wystartowali zawodnicy i zawodniczki z siedmiu państw i 38 klubów. Warunki do pływania nie były łatwe, bo pływano na otwartym basenie przy temperaturze powietrza nie wyższej niż 15 stopni. Nie przeszkodziło to jednak młodym świdniczanom w osiągnięciu dobrych rezultatów. W klasyfikacji punktowej Neptun zajął 14 miejsce. Zawodniczy trzynaście razy stawali na podium.

Wszyscy nasi zawodnicy spisali się znakomicie zajmując wysokie punktowane miejsca do klasyfikacji generalnej. Ogromne brawa dla naszych najmłodszych zawodników – Weroniki Siejki, Martyny Martyki, Kingi Ścisłowicz, Aleksandry Jaros, Aleksandry Bejster, Wiktora Kowalika. Były to dla nich pierwsze tak trudne zawody i spisali się znakomicie pokazując ogromnego ducha walki.

Dziękujemy Urzędowi Miejskiemu w Świdnicy za sfinansowanie wyjazdu naszych zawodników na te zawody. Z dumą wszyscy reprezentowali nasze miasto. Dziękujemy rodzicom zawodników za ogrom pracy włożony w organizacje wyjazdu. Dziękujemy trenerom Beacie Pożarowszczyk i Sławomirowi Kuczko , którzy swoim dużym doświadczeniem wspierali naszych zawodników – podsumowuje zawody Ireneusz Cebula z Neptuna.

Najlepsze wyniki zawodników Neptuna

Dominika Sokołowska – złoto na 100 i 200 m motylem, srebro na 50 m motylem i brąz na 50 m dowolnym

Weronika Siejka – srebro na 50 m dowolnym

Kuba Dzieniakowski – złoto na 100 m dowolnym , srebro na 200 dowolnym i brąz na 50 m grzbietowym

Oskar Cebula – złoto na 50 m klasykiem , srebro na 100 m klasykiem i brąz na 200 m zmiennym i 200 m klasykiem

Patryk Kawałko – brąz na 200 m stylem grzbietowym

1 thought on “Neptun pływał w Berlinie

  1. Gratulacje dla wspaniałych zawodników.Gratulacje dla rodziców za organizacje wyjazdu.Gratulacje dla UM ŚWIDNICA za sfinansowanie wyjazdu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *