Nastolatek z narkotykami

Kolejne realizacje świdnickich policjantów wymierzone w przestępczość narkotykową pozwoliły na zatrzymanie młodego mężczyzny, u którego w mieszkaniu ujawniono blisko 150 porcji narkotyków.

Funkcjonariusze Wydziału Kryminalnego z Komendy Powiatowej Policji w Świdnicy prowadząc czynności dotyczące zwalczania przestępczości narkotykowej zatrzymali 17-letniego mieszkańca Świdnicy.

– W trakcie przeszukania mieszkania, w jednym z pomieszczeń policjanci w zamrażalce i w pucharze ujawnili 3 woreczki w środku  znajdował się biały proszek, który poddano badaniom na testerze narkotykowym. Okazało się, że zabezpieczona substancja to amfetamina. W trakcie przeszukania ujawniono również 2 woreczki w środku których znajdował się susz roślinny, po przebadaniu na testerze narkotykowym okazało się że jest to marihuana.W trakcie przeszukania zabezpieczono również wagę – relacjonuje sierż. Magdalena Ząbek, oficer prasowy KPP w Świdnicy.

Mężczyzna posiadał blisko 150 porcji  narkotyków.  Został zatrzymany i w sprawie usłyszał już zarzuty.

Przypomnijmy, że w świetle ustawy o przeciwdziałaniu narkomani, za posiadanie narkotyków grozi do 3, a gdy przedmiotem przestępstwa jest ich znaczna ilość, nawet do 10 lat pozbawienia wolności. Natomiast handel narkotykami zagrożony jest karą do 8 lat pozbawienia wolności.

fot. KPP Świdnica

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *