Narkotyki w znacznej ilości

narkotyki

Wysoka kara pozbawienia wolności może grozić 36-letniemu mieszkańcowi Świebodzic zatrzymanemu przez policjantów za posiadanie marihuany w ilości pozwalającej na uzyskanie prawie 2000 porcji tego narkotyku oraz amfetaminy w ilości pozwalającej na uzyskanie 5 porcji tego narkotyku. Za tego typu czyn grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.

narkotykiPolicjanci z Wydziału dw z Przestępczością Narkotykową KWP we Wrocławiu wspólnie z policjantami z Komendy Miejskiej Policji w Wałbrzychu, w związku z uzyskaną informacją o posiadaniu narkotyków, weszli do jednego z mieszkań na terenie Świebodzic. Podejrzenia okazały się słuszne. Na miejscu funkcjonariusze ujawnili biały proszek oraz zielony susz. Po przebadaniu na testerach narkotykowych zabezpieczonych substancji okazało się, że są to amfetamina i marihuana. W mieszkaniu zatrzymanego 36-letniego mężczyzny znajdowało się prawie 2000 porcji marihuany oraz 5 porcji amfetaminy. Mężczyzna został po zatrzymaniu osadzony w policyjnym areszcie.

Zatrzymany usłyszał już zarzut posiadania znacznej ilości środków psychotropowych i odurzających.

Prokurator Rejonowy w Świdnicy wobec mężczyzny zastosował środek zapobiegawczy w postaci dozoru policyjnego.

Przypomnijmy, że w świetle ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii za posiadanie narkotyków grozi do 3, a gdy przedmiotem przestępstwa jest ich znaczna ilość do 10 lat pozbawienia wolności.

 

Oficer Prasowy KPP w Świdnicy

podkom. Agata Oleśkiewicz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *