Narkotyki w plecaku

Świdniccy policjanci prowadząc działania wymierzone przeciwko osobom zajmującym się przestępczością narkotykową zatrzymali mężczyznę podejrzewanego o posiadanie środków odurzających i psychotropowych. W jego plecaku funkcjonariusze ujawnili marihuanę, z której można uzyskać prawie 100 porcji handlowych narkotyku oraz amfetaminę i tabletkę extasy. Za tego typu czyn grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności.

Policjanci Wydziału Kryminalnego świdnickiej komendy w wyniku działań operacyjnych zatrzymali 36-letniego mężczyznę, podejrzewanego o posiadanie środków odurzających i psychotropowych. W trakcie przeszukania mieszkania funkcjonariusze w plecaku należącym do 36- latka ujawnili tabletkę extasy, niemal 20 g marihuany, z której można uzyskać prawie 100 porcji handlowych narkotyku oraz amfetaminę, z której można uzyskać 1 porcję handlową narkotyku.

Mieszkaniec Świdnicy usłyszał już zarzuty w tej sprawie. W trakcie przesłuchania powiedział policjantom, iż narkotyki posiadał na własny użytek. Teraz za swój czyn odpowie przed Sądem.

Przypomnijmy, że w świetle ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii, za posiadanie narkotyków grozi do 3 lat pozbawienia wolności, a gdy przedmiotem przestępstwa jest ich znaczna ilość nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

(KPP Ś-ca)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *