Narkotyki w plecaku

Amfetaminę, marihuanę i tabletki ekstazy miał w plecaku 35-latek. Mężczyzna trafił już w ręce policji i usłyszał zarzuty.

fot. archiwum, ilustracyjne

Policjanci z Zespołu Kryminalnego Komisariatu Policji w Strzegomiu prowadząc działania związane ze zwalczaniem przestępczości narkotykowej zatrzymali 35-letniego mieszkańca powiatu świdnickiego podejrzanego o posiadanie środków odurzających i substancji psychotropowych.

W trakcie przeszukania mieszkania oraz pomieszczeń piwnicznych należących do mężczyzny, funkcjonariusze w piwnicy ujawnili plecak, a w nim 2 woreczki z zawartością białego proszku oraz zielonego suszu, a także metalowe pudełko w kształcie serca z zawartością różowych tabletek z wytłoczonymi wzorkami – informuje sierż. Magdalena Ząbek, oficer prasowy z KPP w Świdnicy.

Po przebadaniu na testerze narkotykowym okazało się, że zabezpieczony biały proszek to amfetamina, susz roślinny to marihuana, a zabezpieczone tabletki to tabletki ekstazy.

Funkcjonariusze zabezpieczyli łącznie 475 porcji środków odurzających i 36 sztuk tabletek ekstazy.

Mężczyzna został zatrzymany i usłyszał już zarzuty w tej sprawie.

Przypomnijmy, że w świetle ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii, za posiadanie narkotyków grozi do 3 lat pozbawienia wolności, a gdy przedmiotem przestępstwa jest ich znaczna ilość nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *