Na sygnale

Narkotyki w plecaku

Amfetaminę, marihuanę i tabletki ekstazy miał w plecaku 35-latek. Mężczyzna trafił już w ręce policji i usłyszał zarzuty.

fot. archiwum, ilustracyjne

Policjanci z Zespołu Kryminalnego Komisariatu Policji w Strzegomiu prowadząc działania związane ze zwalczaniem przestępczości narkotykowej zatrzymali 35-letniego mieszkańca powiatu świdnickiego podejrzanego o posiadanie środków odurzających i substancji psychotropowych.

W trakcie przeszukania mieszkania oraz pomieszczeń piwnicznych należących do mężczyzny, funkcjonariusze w piwnicy ujawnili plecak, a w nim 2 woreczki z zawartością białego proszku oraz zielonego suszu, a także metalowe pudełko w kształcie serca z zawartością różowych tabletek z wytłoczonymi wzorkami – informuje sierż. Magdalena Ząbek, oficer prasowy z KPP w Świdnicy.

Po przebadaniu na testerze narkotykowym okazało się, że zabezpieczony biały proszek to amfetamina, susz roślinny to marihuana, a zabezpieczone tabletki to tabletki ekstazy.

Funkcjonariusze zabezpieczyli łącznie 475 porcji środków odurzających i 36 sztuk tabletek ekstazy.

Mężczyzna został zatrzymany i usłyszał już zarzuty w tej sprawie.

Przypomnijmy, że w świetle ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii, za posiadanie narkotyków grozi do 3 lat pozbawienia wolności, a gdy przedmiotem przestępstwa jest ich znaczna ilość nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

30 maja 2018

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *