Narkotyki przechwycone, diler zatrzymany

Świdniccy policjanci przechwycili 39 gramów amfetaminy, 13 gramów marihuany i 48 gramów substancji psychoaktywnej o nazwie mefedron. Z ilości tych można wydzielić około 935 porcji handlowych narkotyków. Zatrzymano też 29-letniego posiadacza tych niedozwolonych substancji. Mężczyzna usłyszał już zarzuty, teraz za swój czyn odpowie przed sądem.

policja narkotyki

Na początku września br., w okolicach Świdnicy, funkcjonariusze Wydziału Prewencji tutejszej jednostki, realizując informację operacyjną, zatrzymali poruszającego się samochodem m-ki VW Golf, 29-letniego mężczyznę podejrzewanego o posiadanie oraz handel narkotykami i dopalaczami. Informacja okazała się bezbłędna. Przy wymienionym i w pojeździe policjanci znaleźli niedozwolone substancje, po czym przeprowadzili przeszukanie miejsca zamieszkania mężczyzny. Tam policjanci natrafili na kolejną partię środków odurzających i substancji psychotropowych. Łącznie zabezpieczono należące do zatrzymanego substancje w postaci 39 gramów amfetaminy, 13 gramów marihuany i 48 gramów substancji psychoaktywnej o nazwie mefedron. Z ilości tych można wydzielić około 935 porcji handlowych narkotyków. Ponadto w mieszkaniu podejrzewanego funkcjonariusze ujawnili i zabezpieczyli dwie wagi elektroniczne oraz pakiet woreczków strunowych służących do porcjowania niedozwolonych substancji.

Mężczyzna trafił do policyjnego aresztu, a następnie usłyszał zarzuty. Prokurator zastosował wobec podejrzanego środki zapobiegawcze w postaci dozoru policyjnego oraz poręczenia majątkowego. Teraz 29-latek za swój czyn odpowie przed sądem.

Przypomnijmy, że w świetle ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii, za wprowadzanie do obrotu znacznej ilości środków odurzających lub substancji psychotropowych grozi kara do 12 lat pozbawienia wolności.

(KPP Ś-ca)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *