Napadli na świdnicki sklep. Trzeci sprawca zatrzymany!

Trzymali w ręku broń, sterroryzowali ekspedientkę i grozili, że ją postrzelą. Dwóch mężczyzn napadło na sklep spożywczy w Świdnicy. W mieście odegrały się sceny jak z filmu. Rabusie mieli kominiarki, krzyczeli na sprzedawczynię i zabrali jej cały utarg z kasy. Okazało się, że pomagał im również trzeci mężczyzna.

napad żabka

Do zdarzenia doszło w sobotę, 7 maja przy ul. Moniuszki w Świdnicy. Tuż przed zamknięciem sklepu, przed godziną 23.00 dwóch zamaskowanych mężczyzn w wieku 20 i 21 lat wtargnęło do środka i wyciągnęło broń w kierunku sprzedawczyni. Rabusie zażądali wydania z kasy fiskalnej całodziennego utargu. – Gdy ekspedientka nie mogła poradzić sobie z otwarciem kasy, napastnicy zaczęli grozić, że przestrzelą jej kolano. Przerażona sprzedawczyni otworzyła kasę i oddała im cały utarg, około 2 tysięcy złotych. Sprawcy ukradli jeszcze 7 paczek papierosów i uciekli – relacjonuje podkom. Agata Oleśkiewicz, oficer prasowy KPP w Świdnicy i dodaje, że niedługo po zdarzeniu dwaj młodzi mężczyźni zostali zatrzymani przez funkcjonariuszy świdnickiej komendy. Policjanci odzyskali również skradzione mienie. Dwaj mężczyźni zostali tymczasowo aresztowani na okres 3 miesięcy. Za rozbój z bronią w ręku grozi im 15 lat więzienia. – Mężczyźni ci byli już wcześniej notowani i na swoim koncie mają inne przestępstwa. W dniu napadu obaj byli nietrzeźwi. Usłyszeli zarzut dokonania rozboju z użyciem przedmiotu przypominającego broń palną. Przyznali się do tego czynu – mówi rzeczniczka.

Do aresztu trafił również 30-latek, którego nie było na miejscu, ale wiedział o napadzie i przekazał napastnikom broń. Świdniczanin miał w domu również 15 szt. amunicji różnego kalibru bez zezwolenia. Usłyszał już zarzuty w tej sprawie. Prokurator Prokuratury Rejonowej w Świdnicy skierował do sądu wniosek o tymczasowy areszt wobec podejrzanego. – Sąd na podstawie zgromadzonego w tej sprawie materiału dowodowego, podjął decyzję o tymczasowym aresztowaniu 30-letniego mieszkańca Świdnicy na okres 1 miesiąca – dodaje rzeczniczka.

1 thought on “Napadli na świdnicki sklep. Trzeci sprawca zatrzymany!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *