Napadli i okradli nastolatka. Bili i kopali go po całym ciele

Bili i kopali nastolatka po całym ciele doprowadzając go do stanu bezbronności, a następnie okradli. Sprawców – 18-latka i 16-latka zatrzymali policjanci. Wobec pierwszego sąd zastosował środek zapobiegawczy w postaci aresztu, a 16-latek decyzją Sądu Rodzinnego został umieszczony w Ośrodku Wychowawczym. 

Pokrzywdzony utracił rower oraz plecak z zawartością głośnika i urządzenia powerbank
fot. KPP Ś-ca
Funkcjonariusze  Zespołu Kryminalnego Komisariatu Policji w Świebodzicach, w wyniku pracy operacyjnej ustalili, a następnie zatrzymali dwóch mieszkańców Świebodzic w wieku 16 oraz 18 lat podejrzanych o dokonanie rozboju na 16-latku w dniu 2 sierpnia. Pokrzywdzony  jadąc na rowerze został  przywrócony na ziemię przez dwóch młodych mężczyzn. Następnie mężczyźni ci kopaniem i biciem po całym ciele  doprowadzili go do stanu bezbronności. Bezbronnemu, leżącemu na ziemi 16-latkowi zabrali rower oraz plecak z zawartością głośnika i urządzenia powerbank. Straty na szkodę pokrzywdzonego wyniosły ponad 2700 złotych – informuje sierżant Magdalena Ząbek z KPP w Świdnicy.
Utracone mienie zostało odzyskane w całości.
Prokurator, na wniosek policjantów wystąpił do sądu o zastosowanie wobec 18-latka środka zapobiegawczego w postaci aresztu. Sąd przychylił się do wniosku i aresztował mężczyznę na dwa miesiące. Decyzją sądu, 16-latek został umieszczony w Ośrodku Wychowawczym dla Nieletnich.
Za przestępstwo rozboju grozi do 12-lat pozbawienia wolności.

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *