Napad na policjantów

Funkcjonariusze Wydziału Kryminalnego świdnickiej Policji w wyniku pracy operacyjnej zatrzymali 35-letniego mieszkańca Świdnicy, który dopuścił się czynnej napaści na policjantów. W wyniku rozwoju sprawy policjanci ustalili, że mężczyzna odpowie ponadto za pomoc w ukrywaniu skradzionych części samochodowych. Decyzją sądu mężczyzna został tymczasowo aresztowany na 2 miesiące. Grozi mu kara do 10 lat pozbawienia wolności.

policjaaresztowanie

– We wtorek 16-go stycznia policjanci Wydziału Kryminalnego Komendy Powiatowej Policji w Świdnicy w trakcie realizacji sprawy mającej na celu zwalczanie tzw. przestępczości samochodowej na terenie gminy Świdnica zatrzymali 35-letniego mieszkańca powiatu świdnickiego, który w trakcie legitymowania podjął próbę ucieczki i swoim samochodem marki Audi ruszył w kierunku funkcjonariuszy z zamiarem ucieczki – relacjonuje nadkom. Robert Topolski, specjalista Wydziału Prewencji i dodaje: – Policjanci odskoczyli w celu uniknięcia potrącenia. Wówczas inni policjanci pojazdem służbowym sprytnie zablokowali wyjazd z posesji i dokonali profesjonalnego zatrzymania próbującego uciec mężczyzny. W wyniku dalszych czynności w pomieszczeniach wynajmowanych przez tego mężczyznę, funkcjonariusze ujawnili wiele elementów ze skradzionych na terenie Niemiec i Wrocławia luksusowych pojazdów.

Po zatrzymaniu mężczyznę umieszczono w policyjnym areszcie. W związku z powyższym, decyzją sądu podejrzany został tymczasowo aresztowany na 2 miesiące. Na wyrok poczeka zatem za kratami. Grozi mu kara do 10 lat pozbawienia wolności.

1 thought on “Napad na policjantów

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *