Nakarm dzikie zwierzęta, zarób pieniądze

Już po raz trzeci Nadleśnictwo Świdnica organizuje akcję „Zbieramy żołędzie i kasztany, zimą leśnym zwierzętom je damy”.

 

Już po raz trzeci Nadleśnictwo Świdnica organizuje akcję „Zbieramy żołędzie i kasztany, zimą leśnym zwierzętom je damy”.

Konkurs przeznaczony jest dla przedszkoli, szkół podstawowych i gimnazjów z powiatu świdnickiego i dzierżoniowskiego. Celem akcji jest zbiór jak największej ilości kasztanów i żołędzi, które będą przeznaczone na karmę dla zwierząt leśnych w okresie zimy. Każdy uczestnik powinien zebrać minimalną ilość tj. 50 kg kasztanów lub 50 kg żołędzi. Kasztany i żołędzie należy gromadzić w workach maksymalnie 25 kg.

W ramach akcji można nie tylko nakarmić zwierzęta, ale również zarobić trochę kasy. Ile? Za kilogram kasztanów należy się 40 groszy, a za kilogram żołędzi 60 groszy.

Przypomnijmy, w ubiegłym roku uczniowie szkół podstawowych, gimnazjów oraz przedszkolaki z powiatów świdnickiego i dzierżoniowskiego zebrali prawie 9 ton leśnych owoców. Czy teraz uda się pobić tę liczbę? Szkoły mają czas na przyniesienie worków pełnych kasztanów i żołędzi do 31 października do godziny 15.00.

Zakończenie zbioru należy zgłosić do Nadleśnictwa Świdnica wysyłając wypełniony formularz na adres mailowy: swidnica@wroclaw.lasy.gov.pl lub osobiście złożyć w sekretariacie Nadleśnictwa. Formularz dostępny jest na stronie internetowej www.swidnica.wroclaw.lasy.gov.pl.

Organizatorem akcji jest Nadleśnictwo Świdnica.

 

fot. Nadleśnictwo Świdnica

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *