Najlepsi uczniowie nagrodzeni

Dziesięciu uczniów powiatu świdnickiego otrzymało stypendia Prezesa Rady Ministrów za najlepsze wyniki w nauce za poprzedni rok szkolny. Uroczystość wręczenia nagród najzdolniejszym odbyła się w Sali Teatru Zdrojowego w Szczawnie Zdroju.

oświata stypendia

Stypendia wręczyła Dolnośląski Kurator Oświaty Beata Pawłowicz, a gratulacje uczniom za szkół podległych Powiatowi Świdnickiemu złożył starosta świdnicki Piotr Fedorowicz.

Stypendia uzyskali: Katarzyna Kikta z III Liceum Ogólnokształcącego w Świdnicy, Dagmara Malina z Zespołu Szkół w Strzegomiu, Bartosz Sulima z Liceum Ogólnokształcącego w Strzegomiu, Katarzyna Podhalicz z Zespołu Szkół Hotelarsko-Turystycznych, Daniel Gut z Zespołu Szkół Mechanicznych w Świdnicy, Piotr Mikuła z Zespołu Szkół nr 1 w Świdnicy, Witold Zaremba z Zespołu Szkół w Żarowie, Oliwia Felkowska z Liceum Ogólnokształcącego w Świebodzicach, Martyna Skowrońska z II Liceum Ogólnokształcącego w Świdnicy oraz Joanna Ziemkiewicz i Kornelia Grzelka z Zespołu Szkół Ekonomicznych w Świdnicy.

O stypendium Ministra Edukacji Narodowej ubiegali się uczniowie, którzy są zwycięzcami olimpiad międzynarodowych, laureatami i finalistami ogólnopolskich olimpiad lub konkursów na pracę naukową oraz uczniowie realizujący indywidualny tok nauki i uzyskujący najwyższe wyniki. Ponadto stypendia MEN otrzymali uczniowie, którzy uzyskali wysokie wyniki we współzawodnictwie sportowym na szczeblu krajowym i międzynarodowym.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *