Nadchodzi rok zaciskania pasa

abudzet

abudzetWałbrzych. Nadchodzi rok zaciskania pasa. Tak podsumować można propozycję budżetu na przyszły rok, którą przedstawił prezydent Roman Szełemej. Największe cięcia przewidziane są w komunikacji miejskiej oraz w administracji.

abudzetTak podsumować można propozycję budżetu na przyszły rok, którą przedstawił prezydent Roman Szełemej. Największe cięcia przewidziane są w komunikacji miejskiej oraz w administracji. – Zaczynamy od siebie – zapowiada szef gminy. Budżet musi jeszcze zatwierdzić rada miejska.

Liczby są następujące. Dochody w 2012 roku wyniosą 359 mln, a wydatki 429 mln złotych. Jak nietrudno wyliczyć, deficyt zamknie się kwotą 70 mln złotych. Prezydent Roman Szełemej przyznaje, że czasu na przygotowanie budżetu nie było zbyt wiele, a oszczędności szukali dosłownie wszędzie.

– Przede wszystkim w administracji, na którą wydamy ponad 3 mln złotych mniej. Przez lata o wiele za dużo wydawaliśmy na komunikację publiczną, dlatego w przyszłym roku będzie to 5 mln zł mniej, ale zapewniam, że jakość na tym nie ucierpi – tłumaczy Szełemej.

Fot. Krzysztof Kołowicz

walbrzyski.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *