Naćpani kierowcy zatrzymani

Strzegomska drogówka ma bat na naćpanych kierowców. Za pomocą nowoczesnego urządzenia do badania obecności narkotyków w organizmie udało się już zatrzymać dwóch mężczyzn, którzy kierowali pod wpływem środków odurzających. Teraz czeka ich sąd.

Policja ma superczułe narkotesty

Funkcjonariusze Komisariatu Policji w Strzegomiu dysponują już urządzeniem do natychmiastowego kontrolowania kierowców pod kątem zażycia środków odurzających. – Urządzenie Drager Drug Test 5000 zostało zakupione przez Gminną Komisję Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Strzegomiu – informuje sierż. Magdalena Ząbek, oficer prasowy KPP w Świdnicy i dodaje: – To sprzęt, który służy do wstępnego badania na zawartość narkotyków w organizmie, jest nowoczesny i superczuły, rozpoznaje nawet najmniejsze dawki zażywanych środków. Jeżeli wykonany pomiar okaże się dodatni, od kierowcy pobierana jest próbka krwi, którą bada się następnie w laboratorium.

Rzeczniczka zaznacza, że zakup urządzenia wpłynie przede wszystkim na podniesienie poziomu bezpieczeństwa wśród mieszkańców. – Skutki działania narkotyków są nieprzewidywalne, a kierowcy pod ich wpływem stanowią śmiertelne zagrożenie – mówi.

Urządzenie już zostało wykorzystane przez policjantów. – 9 marca około godziny 21.40 funkcjonariusze Komisariatu Policji w Strzegomiu zatrzymali do kontroli drogowej 25-letniego kierującego samochodem marki Peugeot. Podczas badania w organizmie mężczyzny wykryto zakazane substancje psychotropowe. Z kolei 23 marca o godzinie 3.10 policjanci zatrzymali do kontroli drogowej 26-letniego kierującego samochodem osobowym marki Opel. W organizmie mężczyzny wykryto zakazane substancje narkotyczne – wymienia sierżant.

W obu przypadkach dowodami w sprawie będą wyniki badań laboratoryjnych.

Mężczyźni za swoje czyny odpowiedzą przed sądem.

Przypomnijmy. Kto, znajdując się w stanie nietrzeźwości lub pod wpływem środka odurzającego, prowadzi pojazd mechaniczny w ruchu lądowym, wodnym lub powietrznym, podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2.

1 thought on “Naćpani kierowcy zatrzymani

  1. Co oni chrzanią,przecież sędzina ze specjalnej kasty powiedziała ,ze narkotyki typu amfa polepszają koncentracje.Czyli nacpani kierowcy to wieksze bezpieczenstwo na drogach.Nacpany uczen to lepsze stopnie itd.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *