Na zalewie przewróciła się łódka. Trzy osoby uratowane

O mały włos nie doszło do tragedii w Komorowie. Na zalewie przewróciła się łódka z trzema osobami w środku. Wszystkie wpadły do wody. Na pomoc przybyli strażacy.

strazpozarna

Do zdarzenia doszło wczoraj, 31 maja ok. godziny 21.00. – Dwaj mężczyźni w wieku 30 i 35 lat oraz 12-latek wybrali się prawdopodobnie na ryby i pływali łódką. Ta w wyniku źle rozłożonego ciężaru przewróciła się i znajdujące się w niej osoby wpadły do wody. Na szczęście łódka była niezatapialna i wszyscy trzymali się jej brzegów – relacjonuje Jacek Kurczyński, oficer prasowy PSP w Świdnicy.

Z pomocą przybyli strażacy, których wezwał świadek zdarzenia. – W akcji, która trwała 1 godzinę 12 minut, brały udział 4 zastępy straży pożarnej, dwa wozy z PSP i dwa z OSP, w sumie 16 strażaków – informuje oficer i dodaje, że do czasu przyjazdu karetki poszkodowanym została udzielona kwalifikowana pomoc medyczna. Wszystkie trzy osoby zostały zostały przewiezione do szpitala, doznały lekkiej hipotermii, ale ich życiu nie zagraża niebezpieczeństwo.

(bfg)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *