Na szczęście odtańczą poloneza

Już jutro odbędzie się uroczysty taniec młodzieży. Na sto dni przed maturą poloneza odtańczą uczniowie z całego powiatu świdnickiego. Wielkie wydarzenie organizowane jest już po raz czternasty!

Organizatorem wydarzenia jest tradycyjnie Zespół Szkół Mechanicznych w Świdnicy. – Impreza na 100 dni przed maturą, będzie oficjalnym rozpoczęciem przygotowań młodzieży Powiatu Świdnickiego do egzaminu oraz formą integracji z mieszkańcami miasta – mówi Krzysztof Anklewicz, dyrektor ZSM w Świdnicy i dodaje: – Poprzednie „Polonezy” cieszyły się dużą popularnością i zainteresowaniem samych świdniczan, którzy podziwiali tańczącą młodzież, mam nadzieję, że tak będzie i w tym roku.

W „14. Świdnickim Polonezie Maturzystów” uczestniczyć będą dyrektorzy szkół, wychowawcy i zaproszeni goście, na czele z przedstawicielami miasta i powiatu świdnickiego.

W tym samym czasie polonez będzie tańczony w czterech powiatach partnerskich: w Kartuzach (Powiat Kartuski), w Łowiczu (Powiat Łowicki), w Zakopanem (Powiat Tatrzański) i w Świdnicy (Powiat Świdnicki).

W polonezie jak co roku wezmą udział samorządowcy i przedstawiciele kultury. Wszystkich oklaskiwać będą przejęci rodzice i zgromadzeni mieszkańcy. Dołączcie do nich.

Maturzyści ze wszystkich szkół powiatu świdnickiego zatańczą 14. poloneza w piątek, 12 stycznia o godzinie 12.00.

(BFG)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *