Na szczęście odtańczą poloneza!

Na sto dni przed maturą w samo południe poloneza odtańczą uczniowie z całego powiatu świdnickiego. Wielkie wydarzenie organizowane jest już po raz piętnasty!


Organizatorem wydarzenia jest tradycyjnie Zespół Szkół Mechanicznych w Świdnicy. – Impreza organizowana na 100 dni przed maturą, będzie oficjalnym rozpoczęciem przygotowań młodzieży Powiatu Świdnickiego do egzaminu oraz formą integracji z mieszkańcami miasta – mówi Krzysztof Anklewicz, dyrektor Zespołu Szkół Mechanicznych w Świdnicy i dodaje: – Poprzednie „Polonezy” cieszyły się dużą popularnością i zainteresowaniem samych świdniczan, którzy podziwiali tańczącą młodzież, mam nadzieję, że tak będzie i w tym roku.
W „XV Świdnickim Polonezie Maturzystów” uczestniczyć będą dyrektorzy szkół, wychowawcy i zaproszeni goście, na czele z przedstawicielami miasta i powiatu świdnickiego.
W tym samym czasie polonez będzie tańczony w czterech powiatach partnerskich: w Kartuzach (Powiat Kartuski), w Łowiczu (Powiat Łowicki), w Zakopanem (Powiat Tatrzański) i w Świdnicy (Powiat Świdnicki).
W polonezie jak co roku wezmą udział samorządowcy i przedstawiciele kultury. Wszystkich oklaskiwać będą przejęci rodzice i zgromadzeni mieszkańcy. Dołączcie do nich. Maturzyści ze wszystkich szkół powiatu świdnickiego zatańczą 15. poloneza w piątek, 11 stycznia o godzinie 12.00 w świdnickim Rynku.
Redakcja „Wiadomości Świdnickich” tak jak co roku objęła wydarzenie patronem medialnym.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *