Na początek porażka

Od porażki rozpoczęli nowy sezon w III lidze koszykarze Franc Gardiner Polonii Świdnica. Podopieczni Mieczysława Młynarskiego w wyjazdowym meczu ulegli MKS-owi Basket Szczawno-Zdrój.

MKS Mazbud Basket Szczawno-Zdrój – Franc Gardiner Polonia Świdnica 71:57 (15:9, 19:18, 24:15, 13:15)

Polonia: Słobodzian 13, Kołodziej 12, Okraszewski 9, Biernat 6, Pełka 5, Kaczmarczyk 4, Sieńko 4, Magyar 2, Poradzisz 2, Cisek, Hałdaś, Wrona

Świdniczanie dobrze weszli w mecz i po kilku minutach prowadzili 7:6. Niestety, gospodarze szybko zwarli szeregi i w drugiej kwarcie odjechali już na dwadzieścia punktów (31:11). Biało-zieloni zaczęli trafiać za trzy punkty i do przerwy wyraźnie zmniejszyli straty (34:27). Po zmianie stron mecz nie miał już takich zwrotów akcji. Gospodarze kontrolowali wynik i ostatecznie pokonali polonistów 71:57.

Inauguracyjne spotkanie pokazało, że przed świdnickimi koszykarzami stoi nie lada wyzwanie. Teraz przygotowują się do kolejnego, bardzo trudnego pojedynku z ubiegłorocznym zwycięzcą naszej grupy w III lidze – drużyną Chromika Żary. Mecz w sobotę, 7 października w Żarach o godz. 17.00.