Na piątkę z Bierutowem

Trzecie zwycięstwo w tym sezonie zanotowały piłkarki Polonii Świdnica. W piątej serii spotkań biało-zielone rozgromiły na własnym obiekcie UKS Bierutów i w tabeli III ligi przesunęły się na trzecie miejsce.

Polonia Świdnica – UKS Bierutów 5:1 (2:1)

Bramki: 0:1 Kutowińska 7′, 1:1 Kosior 26′, 2:1 Kosior 42′, 3:1 Leśniak 51′, 4:1 Garbacz 55′, 5:1 Garbacz 59′

Polonia: Maciejewska (65’ Samborska), Sorota, Furmaniuk, Klasa, Kassan (35’ Simlat), Kozak (55’ Wełyczko), Leśniak, Garbacz (70’ Hajduk), Sochacka, Kosior, Furmankiewicz

Świdniczanki źle weszły w mecz i pierwsze straciły bramkę. Z czasem jednak przejęły inicjatywę i jeszcze przed przerwą wyszły na prowadzenie. W drugiej połowie podopieczne Damiana Błaszczyka posiadały już zdecydowaną inicjatywę i systematycznie punktowały zespół z Bierutowa. – Bardzo się cieszę, że trzy punkty zostały w Świdnicy. Po trzech wyjazdach wreszcie mogliśmy zgarnąć pełną pulę na własnym stadionie. Dziękuję swoim zawodniczkom za zaangażowanie i wolę walki. Myślę, że było to w pełni zasłużone zwycięstwo choć nie przyszło wcale łatwo. W dalszym ciągu musimy pracować nad błędami, które powielamy praktycznie w każdym meczu. Teraz skupiamy się na kolejnym meczu ligowym, który za tydzień rozegramy w Radwanicach – mówił po meczu trener Błaszczyk.