Na granicy znów kontrole!

kontrola_stra_graniczna_2Od 4 czerwca do 1 lipca została tymczasowo przywrócona kontrola graniczna na granicy wewnętrznej Schengen (odcinek granicy z Republiką Czeską, Republiką Federalną Niemiec, Republiką Słowacką i Republiką Litewską).

Od 4 czerwca do 1 lipca została tymczasowo przywrócona kontrola graniczna na granicy wewnętrznej Schengen (odcinek granicy z Republiką Czeską, Republiką Federalną Niemiec, Republiką Słowacką i Republiką Litewską).kontrola_stra_graniczna_2

Kontrola przywrócona zostanie na kierunku wjazdowym do Polski – mówi por. SG Renata Sulima, rzecznik prasowy Komendanta Sudeckiego Oddziału Straży Granicznej. Granicę państwową na tych odcinkach można przekraczać tylko w wyznaczonych miejscach.

Na granicy polsko-czeskiej zostało wyznaczonych 120 miejsc do przekroczenia granicy państwowej, są to rejony byłych przejść drogowych, turystycznych i małego ruchu granicznego. Takich miejsc jest 57 na obszarze działania SOSG.

Podróżni korzystający ze wspólnotowego prawa do swobodnego przemieszczania się muszą mieć przy sobie dokumenty potwierdzające tożsamość i obywatelstwo (dowód osobisty lub paszport). Obywatele państw trzecich są zobowiązani do posiadania dokumentów uprawniających do przekraczania granicy (paszportu) oraz potwierdzających prawo pobytu w Polsce, czyli np. wizy.

– Kontrole będą prowadzone wobec wytypowanych osób, będą prowadzone w sposób płynny gwarantując niezakłócony ruch. Kontrola będzie miała charakter mobilny i będzie prowadzona w określonych dniach i godzinach, w wybranych miejscach na szlakach komunikacyjnych przecinających granicę państwową. Kontrola mogą być objęci również pasażerowie z wytypowanych rejsów z państw Schengen – dodaje Renata Sulima. 

walbrzyski.pl 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *