Na dobrej drodze do Domu Opieki

dom seniora

dom senioraChoć jego budowa miała rozpocząć się z końcem 2014 roku, to mimo opóźnienia, wszystko jest na dobrej drodze ku realizacji inwestycji prywatnej spółki. Dom Opieki stanie w bliskim sąsiedztwie szpitala „Latawiec”.

Choć jego budowa miała rozpocząć się z końcem 2014 roku, to mimo opóźnienia, wszystko jest na dobrej drodze ku realizacji inwestycji prywatnej spółki. Dom Opieki stanie w bliskim sąsiedztwie szpitala „Latawiec”.

dom seniora

Placówka o charakterze opiekuńczo-leczniczym, będzie się mieściła obok szpitala „Latawiec”, gdzie właśnie oddano do użytku nowe Pogotowie Ratunkowe, a także powstaje hospicjum Towarzystwa Przyjaciół Chorych dla osób umierających na choroby nowotworowe.

Choć wniosek o pozwolenie na budowę miał być złożony w marcu ubiegłego roku, a z jego końcem nastąpić start budowy, niestety inwestycja na terenie gminy Świdnica musi jeszcze odrobinę zaczekać.

Pozwolenia budowy, infrastruktura drogowa, wszystko, co jest niewidoczne dla oka, a jednak bardzo istotne by móc ruszyć dalej, jest załatwione bądź na finiszu. Zadanie powinno rozpocząć się w III lub IV kwartale tego roku – mówi Paweł Skonieczny, prezes zarządu spółki Silver City.

W ośrodku, za pobyt w którym pensjonariusze będą musieli zapłacić, choć jeszcze za wcześnie na to by określić ile, zaplanowano miejsca dla czterystu osób. Pierwotna koncepcja zakładała obiekt na powierzchni 6722m2, ok. 67 lokali mieszkalnych i 134 apartamentów. Obecnie mówi się o 14000m2.

Do dyspozycji podopiecznych mają być pokoje dwuosobowe, liczne zespoły: socjalno-rekreacyjny, socjalno-gastronomiczny, medyczno-rehabilitacyjny czy socjalno-rehabilitacyjny. Dodatkowo ma się tu pojawić ponad 200 miejsc parkingowych.

Prywatny inwestor nie chce zdradzać szczegółów, ani tego jaką sumę przeznaczyć musi na realizację celu, ale mowa tu jest o wielu milionach złotych.

Dlatego też nie spieszymy się i troszczymy się o wszystkie szczegóły, żeby Dom Opieki stanowił dla podopiecznych kolejny etap życia, do jakiego podejdą z radością i satysfakcją – komentuje Skonieczny.

Dom Spokojnej Starości choć blisko szpitala, będzie się mieścił już na terenie Gminy Świdnica, a dokładnie w Witoszowie Dolnym, na terenie dawnej farmy lisów.

Gmina Świdnica opracowywała szereg dokumentów umożliwiających rozpoczęcie inwestycji, w tym miejscowe plany zagospodarowania przestrzennego. Prace nad ich przygotowaniami trwały blisko 2 lata. Teren jest już uprzątnięty i przygotowany pod budowę – dodaje Teresa Mazurek, wójt gminy Świdnica.

O Dom Seniora walczyli sami mieszkańcy. W 2012 roku zbierano na w tym celu podpisy pod petycją do starosty, prezydenta Świdnicy i wójt gminy Świdnica. Pomysł padał też w ramach budżetu obywatelskiego Świdnicy. Temat więc żywo interesuje seniorów z powiatu świdnickiego, ale sama budowa obiektu ma pochłonąć od 18 do 24 miesięcy. Biorąc pod uwagę fakt, że ta rozpocznie się nie wcześniej jak na jesień tego roku, jest to jeszcze odległa perspektywa.

Napisz do autora: marlenamech@swidnickie.pl

 

 {fcomment}

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *