Na co zwrócić uwagę, wybierając kartę kredytową dla siebie?

Female arms Take cash from the ATM, close up

Karta kredytowa to wygodny w użytkowaniu produkt finansowy. Otrzymać ją może osoba posiadająca odpowiednią zdolność kredytową. Wśród klientów banków krążą różne opinie na  temat tego typu kart. Niektórzy korzystają z nich regularnie i potrafią wskazać wiele ich zalet, inni jednak z kolei ich unikają, gdyż nie chcą wpaść w zadłużenie. Tak czy inaczej karta kredytowa to produkt cieszący się obecnie dużą popularnością. W obecnych czasach jej posiadaczem może stać się niemal każdy, kto ma stały dochód. Z tego powodu tak wiele osób decyduje się z niej korzystać. Przyczyną tego są również pojawiające się na bieżąco coraz to nowsze oferty promocyjne. Dzięki temu każdy może znaleźć produkt w pełni odpowiadający jego wymaganiom. Korzyści z posiadania karty kredytowej jest wiele – najlepiej przekonać się o tym w praktyce, samemu ją zakładając. Zanim to zrobimy, najpierw jednak warto dowiedzieć się, na co zwracać uwagę podczas porównywania różnych propozycji. Najlepsze karty kredytowe & Porównywarka karta kredytowa – sprawdź co ma największe znaczenie!

Czym kierować się, wybierając kartę kredytową?

Wybór karty kredytowej warto zacząć od sprawdzenia kosztów, z jakimi wiąże się jej wydanie oraz użytkowanie. W niektórych instytucjach jest to zupełnie darmowe, w innych obowiązują mniejsze lub większe opłaty, których jednak często da się uniknąć, regularnie używając karty. Banki nagradzają klientów korzystających z niej na bieżąco. Następnym istotnym kryterium wyboru karty jest wysokość limitu kredytowego. To, jak wysoki on będzie, zależy od naszej zdolności kredytowej. Kolejną kwestią, na którą powinniśmy zwrócić uwagę, jest oprocentowanie karty. Kredyt na karcie jest zazwyczaj wysoko oprocentowany, więc całe zobowiązanie najlepiej uregulować jak najszybciej. Dzięki temu nie wpadniemy w spiralę zadłużenia i unikniemy niepotrzebnego stresu. Ostatnie z ważniejszych kryteriów to długość okresu bezodsetkowego.

Jaką kartę kredytową wybrać?

Karta kredytowa to elastyczny instrument finansowy. Banki mają w swoich ofertach różne jej warianty, więc każdy z nas może dopasować ją do swoich potrzeb. Osoby często przemieszczające się mogą na przykład wybrać kartę dla podróżujących. Korzystanie z niej umożliwia zdobywanie punktów, które w przyszłości można wymienić np. na zniżki w liniach lotniczych. Rodzajów kart jest jednak znacznie więcej. Ciekawym rozwiązaniem, skierowanym do osób często robiących zakupy, są karty partnerskie. Dzięki nim można otrzymać zniżki w partnerskich sklepach lub punktach usługowych (np. salonach kosmetycznych czy fryzjerskich) naszego banku. Ponadto karty kredytowe często wyposażone są w nowoczesne usługi, takie jak np. płatności zbliżeniowe.

Jak więc widzimy, możliwości mamy naprawdę wiele. Jak w związku z tym wybrać najodpowiedniejszą kartę dla siebie? Zanim zaczniemy jej szukać, powinniśmy odpowiedzieć sobie na pytanie, czego od niej oczekujemy i do czego będziemy jej używać. Gdy sprecyzujemy już nasze wymagania, możemy zabrać się za wertowanie różnych dostępnych na rynku ofert. Na tym etapie warto również skorzystać z pomocy doradcy finansowego. W tym celu możemy udać się do tradycyjnego banku, ale warto również zajrzeć na stronę karta-kredytowa24.pl.

Karta-kredytowa24.pl – profesjonalny serwis internetowy poświęcony tematyce kart płatniczych!

Poszukujesz więcej informacji o kartach kredytowych? Zajrzyj na stronę karta-kredytowa24.pl, na której znajdziesz solidną dawkę wiedzy o tym instrumencie finansowym. Wszystkie zamieszczone tu artykuły zostały napisane w zrozumiały sposób. Dzięki nim poznasz najważniejsze kwestie dotyczące kart płatniczych i łatwiej wybierzesz właściwą dla siebie.

Artykuł sponsorowany

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *