Na co pójdą miliony zaoszczędzone na e-platformie?

Kopia kasa-wojewodztwo

Kopia kasa-wojewodztwoNowy sprzęt dla dolnośląskich strażaków, nowe szynobusy, nowe sprzęty medyczne, będą możliwe dzięki pieniądzom, które zostały po rezygnacji z platformy informacyjnej e-Dolny Śląsk. Województwo ma do wydania ponad 50 milionów złotych!

Nowy sprzęt dla dolnośląskich strażaków, nowe szynobusy, nowe sprzęty medyczne, będą możliwe dzięki pieniądzom, które zostały po rezygnacji z platformy informacyjnej e-Dolny Śląsk. Województwo ma do wydania ponad 50 milionów złotych!

Kopia kasa-wojewodztwo

Po tym jak zarząd województwa dolnośląskiego rozwiązał umowę na realizację portalu internetowego dla mieszkańców i samorządów Dolnego Śląska, do zagospodarowania pozostały 54 mln zł. Marszałek Cezary Przybylski wspólnie z Jerzym Michalakiem, członkiem zarządu województwa, przedstawili koncepcje przekazania uwolnionych środków finansowych na konkretne inwestycje. Decyzje zakładają, że te zostaną podzielone za pomocą tzw. „mechanizmu elastyczności”. Pozwala on przesuwać pieniądze między poszczególnymi osiami Regionalnego Programu Operacyjnego. I tak, niemal 30 mln zł zostanie przeznaczone na nowe szynobusy dla Kolei Dolnośląskich. Kolejne 7,5 mln trafi do Dolnośląskiego Centrum Onkologii i pozwoli na zakup nowoczesnego sprzętu medycznego. Z puli zarezerwowano też wydatki na modernizację trasy kolejowej między Wrocławiem a Trzebnicą. Zdecydowano także o przekazaniu 100 tys. zł dla wrocławskiego Teatru Polskiego na dofinansowanie spektaklu „Dziady cz. III”. Zgodnie z uchwałą podjętą przez władze województwa na dodatkowe pieniądze może liczyć również Komenda Wojewódzka Państwowej Straży Pożarnej.

Więcej przeczytasz w poniedziałek w „Wiadomościach Świdnickich”.

Oprac. mm, 

Foto: Urząd Marszałkowski

Województwa Dolnośląskiego

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *