Na cmentarz autobusem za darmo

Duża częstotliwość kursów, zmodyfikowany rozkład jazdy, darmowe przejazdy i nowe przystanki to czynniki, które powinny zachęcić do odwiedzin rodzinnych grobów w dniu Wszystkich Świętych autobusami świdnickiej komunikacji miejskiej.

DSC_6477

1 listopada w godzinach 8.30-17.00 możemy być pewni, że na przystanku linii 50,51, 52 i 53 spędzimy najwyżej tylko dziesięć minut. Przedtem i potem obowiązywać będzie rozkład jak dla zwykłego dnia roboczego – zapewnia Witold Tomkiewicz ze świdnickiego MPK.

Linia nr 6 w godzinach od 10.00 do 16.00 kursować będzie co 20 minut, a w pozostałych według rozkładu jazdy dla soboty.

Dodatkowe przystanki pojawią się na ul. Kazimierza Odnowiciela na wysokości cmentarnej bramy i przy ul. Zielonej.

Wszystkie kursy linii 30 zatrzymywać się będą przy cmentarzu na ul. Słowiańskiej, a linia 10 wszystkie kursy będzie realizować do ul. Strzelińskiej. Te dwie linie kursować będą w dzień Wszystkich Świętych według rozkładu sobotniego.

Pozostałe linie autobusowe tego dnia kursują jak w niedzielę i święta.

Zmiany kursowania dotyczyć będą także przedświątecznej niedzieli: tego dnia autobusy MPK kursują jak w każdą sobotę. Poniedziałek jest zwykłym dniem roboczym dla świdnickiej komunikacji publicznej.

Oddajemy do dyspozycji świdniczan największe i najpojemniejsze autobusy, co w połączeniu z wysoką częstotliwością kursowania powinno zapewnić najwyższy komfort podróżowania w świąteczny wtorek – wyjaśnia Tomasz Kurzawa, prezes MPK w Świdnicy i dodaje: – Liczymy, że skorzystają z naszych przewozów osoby, które na co dzień poruszają się samochodami i będziemy mogli część z nich przekonać do wyboru przejazdów miejską komunikacją autobusową.

Tego dnia wyjątkowo nie będziemy musieli się troszczyć o bilet: władze Świdnicy zdecydowały, że w dniu dniu Wszystkich Świętych przejazdy autobusami MPK będą za darmo.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *