Mysłowice na drodze do półfinałów baraży o I ligę!

Siatkarki Polonii Świdnica wkraczają w najważniejszą część sezonu. Po wyeliminowaniu TKS-u Tychy kolejną przeszkodą na długiej drodze do I ligi będzie Silesia Volley Mysłowice. Na tym etapie gra się już do trzech zwycięstw. Pierwsze dwa mecze 21 i 22 kwietnia odbędą się w Świdnicy. Zapowiadają się duże emocje!

Silesia Volley Mysłowice zakończyła fazę zasadnicza na czwartym miejscu w tabeli. W pierwszej rundzie play-off Ślązaczki starły się z piątym Sokołem Radzionków. Po wygranej 3:2 na wyjeździe, Silesia przypieczętowała awans zwycięstwem 3:0 na własnym parkiecie. Także w dwóch meczach i z identycznymi wynikami (3:0 i 3:2) pierwszą rundę pokonały siatkarki Polonii. Przystępujące do play-offów z pierwszego miejsca podopieczne Mateusza Dąbrowskiego i Magdaleny Sadowskiej mierzyły się z ósmym po fazie zasadniczej TKS-em Tychy.

Mecze Polonii z Silesią Volley zapowiadają się bardzo atrakcyjnie. Zwycięzca batalii uzyska przepustkę do turnieju półfinałowego, gdzie o dwa miejsca premiowane o awansem do finału zagrają po dwa najlepsze zespoły z I i III grupy II ligi. W fazie zasadniczej Polonia dwukrotnie pokonała rywalki z Mysłowic, ale oba mecze kończyły się tie-breakami. Czy podobne emocje będą towarzyszyły spotkaniom play-off? Przekonamy się w nadchodzący weekend. W sobotę mecz zaplanowano na godzinę 15.00, zaś w niedzielę na 17.00. Trzecie i ewentualnie czwarte spotkania odbędą się 28 i 29 kwietnia w Mysłowicach. Jeśli konieczne będzie piąte starcie ponownie rywalizacja przeniesie się do Świdnicy (środa, 2 maja).

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *