Mydlany Park 4 – Festiwal ulotnego piękna!

Już 4 raz fani baniek mydlanych spotkają się w żarowskim Parku miejskim na największym związanym z bańkami wydarzeniu na Dolnym Śląsku.


Fot. Grzegorz Lewicki

Największy na Dolnym Śląsku festiwal baniek mydlanych, który w żarowskim Parku Miejskim, od 4 lat organizowany jest przez Fundację Inicjatywa B odbędzie się 7 lipca 2019 roku w przestrzeni zabytkowego parku! Za pomocą linek, sznurków, siatek i wytwornic – żarowski park zamieni się ponownie w magiczną krainę, przepełnioną mnóstwem ulotnych tworów mydlanych. Ideą festiwalu jest integracja międzypokoleniowa oraz promocja aktywnego wypoczynku

Wszystkim miłośnikom baniek mydlanych, podczas festiwalu udostępnimy profesjonalny-autorski sprzęt do robienia baniek mydlanych (tych małych i dużych), przeprowadzamy instruktaż, a dla wybranych pasjonatów przewidujemy upominki, zniżki do zaprzyjaźnionych sklepów animatorskich, płyn oraz wspaniałe wspomnienia… – tłumaczy Tomasz Nycz

Mydlana impreza rozpocznie się o godz.: 16:00, w jednym momencie Park Miejski w Żarowie, wypełniony zostanie mnóstwem baniek i tuneli mydlanych. Prosto ze sceny, w rytm muzyki cztery wydajne wytwornice wypuszczą setki tysięcy małych banieczek, które będzie można łapać! W pobliżu sceny organizatorzy rozdadzą tradycyjne zestawy do robienia baniek i mydlane „miecze”, aby stworzyć kącik małych banieczek dla najmłodszych uczestników festiwalu. Pod starymi drzewami zostaną przeprowadzone warsztaty malowania pianą, które zakończą się wernisażem abstrakcyjnych prac plastycznych, które będziemy podziwiać (jeśli tylko nie zabiorą ich dzieci do domu)! W ramach rodzinnego happeningu dzieci zostaną zamknięte w bańce, a pasjonaci fotografii wezmą udział w konkursie fotograficzny z nagrodami pieniężnymi!

– Po rodzinnym happeningu, bardzo płynnie przejdziemy do kolejnego punktu programu! Przed rozpoczęciem Piana Party, Fundacja Inicjatywa B z okazji 5-lecia swojego istnienia wręczy podziękowania, za długofalową współpracę lokalnym mecenasom kultury! Po krótkiej przemowie zaprosimy państwa na Zumbę w bańkach, które poprowadzą najlepsze „Sztuki w mieście”. Po występie dziewczyn, Ochotnicza Straż Pożarna z Pożarzyska stworzy mydlaną wyspę, w której do muzyki na żywo tworzonej przez DJ Robsona będziemy bawić się w bańkach i pianie! Do dyspozycji gości przez cały czas trwania festiwalu dostępna będzie strefa relaksu wraz ze smaczną gastronomią na 4 kółkach i inne atrakcje! – dodaje Tomasz Nycz

Ponadto w ramach festiwalu ulotnego piękna do dyspozycji festiwalowiczów będzie stoisko animacyjne, które poprowadzi Milena Kogut oraz punkty mydlarskie z ręcznie robionymi, ekologicznymi mydełkami od grupy: „Panny Dziewanny”, które wiele mają wspólnego z pianą i bąbelkami! Nie lada atrakcją będą bańki do smakowania i te do jedzenia – ale o szczegółach dowiecie się przychodząc na festiwal!

Ramowy opis programu: Mydlany Park Festiwal 4

– Mydlany happening dla rodzin – Przez cały okres trwania festiwalu będziemy puszczać bańki i robić kolorowe, mydlane tunele. W przestrzeni parku ustawimy kilkadziesiąt punktów bańkarskich, przy których spotkacie naszych wolontariuszy z zestawami do robienia mydlanych tworów.

– Malowanie pianą – To propozycja warsztatowa dla wszystkich, młodych artystów. Za pomocą kolorowej piany i wyobraźni uczestników, powstaną abstrakcyjne obrazy, które przedstawimy w formie plenerowej wystawy.

– Kącik małych banieczek – Podczas festiwalu, ze sceny rozdamy kilkadziesiąt tradycyjnych zestawów do wydmuchiwania banieczek. Będą także mydlane miecze i inne nagrody ufundowane przez zaprzyjaźnione instytucje. Mamy nadzieje, że z Waszą pomocą stworzymy kącik małych banieczek?

– Wytwornice baniek – Cztery wytwornice baniek zostaną zainstalowane na rampie scenicznej, przez co kilkaset małych baniek wypełni przestrzeń Parku miejskiego. Jest to doskonała propozycja dla maluchów – najmniejszych uczestników wydarzenia, którzy chętnie łapią i gonią kolorowe banieczki.

– Konkurs fotograficzny – Złap za smartphona, tablet, lustrzankę, kamerę sportową, a nawet drona i weź udział w niezwykłym konkursie na najlepszy zestaw zdjęć z festiwalu Mydlany Park 4.

– Zamykanie w bańce – Zobacz jak wygląda świat w środku bańki mydlanej! Dzięki zamykaniu w bańce, każdy z małych festiwalowiczów pozna tunelowe bańki od środka. Cały blok sterowany będzie przy wsparciu wolontariuszy!

– Stoiska mydlarskie – Kolejną propozycją festiwalu Mydlany Park, będą stoiska mydlarskie, które pochwalą się swoją manufakturą. Mydełka glicerynowe, robione ręcznie to jeden z coraz bardziej popularnych produktów na rynku naturalnych produktów do mycia ciała. Szeroki wachlarz aromatów i kolorów możliwy do zakupu podczas festiwalu…

– Strefa relaksu – Pod Platanem zainstalujemy strefę relaksu, składającą się z kilkudziesięciu leżaków. W strefie relaksu będzie można odpocząć, zjeść i posłuchać muzyki płynącej ze sceny! Będziemy kontemplować efemeryczne twory mydlane.

– Mydlane wyspy – Rzecz dla prawdziwych festiwalowiczów! Pod sceną powstaną białe, wyjątkowe wyspy, w których można spotkać nie tylko głośne i radosne dzieci, ale także rozrywkowych rodziców. Niezwykłą pianę stworzy Ochotnicza Straż Pożarna, za co dziękujemy.

– Zumba w bańkach – Pokaz Zumby Fitness, który poprowadzi Marzena Maziak, a towarzyszyć jej będą uczestniczki zajęć z Żarowa, oraz Sobótki, gdzie prowadzi swoje warsztaty już od 6 lat. Każdy z Was będzie mógł przyłączyć się do wspólnego tańca w otoczeniu baniek mydlanych! Proste kroki taneczne, świetne kombinacje ruchów i dynamiczna muzyka, te elementy stworzą atmosferę świetnej imprezy i totalnie porwą nas do zabawy wśród baniek mydlanych!– Music Session – Podczas „Piana Party”, będziemy mogli relaksować się słuchając muzyki płynącej ze sceny. Część muzyczną poprowadzi zaproszony przez Fundację Inicjatywa B, DJ – RobZone (Robson Okrzesik); New Generation Future DJ & Producer, lokalny muzyk – tego raczej nikomu nie trzeba tłuma
Organizatorem wydarzenia Mydlany Park Festiwal 4 jest Fundacja Inicjatywa B.

Partnerami są: Sklep Animatora PL, Urząd Miejski w Żarowie oraz Agencja Reklamowa GEOSPACE. Sponsorami wydarzenia są: Polska Ceramika Ogniotrwała Żarów S.A.., PLEUCOM, IGEMI – Stworzone z miłości do natury, Bar u Marina, Yagi Poland Factory, Electrolux Zarow, AKS Precision Ball Polska Sp. Z o.o. oraz Kwiaciarnia Anny Jakubowskiej-Semik. Patronat medialny nad festiwalem objęli: DOBA.PL, Telewizja Sudecka, mojaswidnica.pl, Swidnica24.pl oraz Wiadomości Świdnickie: ws-24.pl.

Program festiwalu dostępny jest na stronie: http://inicjatywab.pl/mydlany-park-festiwal-4/

Wydarzenie na Facebooku: https://www.facebook.com/events/299932214263010/

Mydlany Park Festiwal 4
Miejsce: Żarów
Adres: Park Miejski, ul. Zamkowa
Data: 7 lipca 2019
Godzina: 16:00-20:00
Wstęp: Bezpłatny

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *