To już piąta odsłona warsztatów wokalnych w Lubachowie podczas, której uczniowie ze szkół podstawowych i gimnazjalnych z terenu gminy Świdnica spędzili część swoich wakacji w Szkolnym Schronisku Młodzieżowym w Lubachowie.

Warsztaty wokalne Lubachów

Wzmacnianie przyjaźni, wymiana wzajemnych doświadczeń – nie samym śpiewem człowiek żyje, żartowali uczniowie podczas ostatnich dni pobytu w SSM. Zabawa, uśmiech i wiele, wiele śpiewu – tak w skrócie można opisać „Muzykalne Wakacje”.

A efekt?
Nowy album, który mamy nadzieje rozejdzie się jak świeże bułeczki, zresztą tak jak ostatni muzyczny krążek rozśpiewanych dzieciaków z gminy Świdnica – dodaje skromnie i z uśmiechem Tadeusz Szarwaryn, dyrektor Szkoły Podstawowej im. Mikołaja Kopernika w Pszennie.

Podczas jednej z prób, do schroniska w Lubachowie przybyła wójt gminy Teresa Mazurek wraz z dyrektor Gminnego Zespołu Oświaty Marią Jaworską, aby na żywo zobaczyć efekty pracy młodych artystów. Ludzie, którzy śpiewają, mają kontakt ze sztuką i muzyką są „lepsi” – oczywiście w pozytywnym słowa znaczeniu. Potrafią odczuwać potrzeby innych oraz są bardziej wyczuleni na krzywdę innych– podkreślała wójt gminy Teresa Mazurek. Z niecierpliwością czekam na Wasz kolejny muzyczny krążek.

Więcej o gminnych „Artystach”tutaj: http: //www.gmina.swidnica.pl/content/view/3944/1/

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *