Muzyczny akcent Dożynek

Gwiazdą tegorocznych dożynek będzie znany i lubiany zespół „BRAThANKI”. Piosenki takie jak: „Czerwone korale, Gdzie ten który powie mi”, „Siebie dam po ślubie”, „W kinie w Lublinie kochaj mnie” stały się przebojami i były chętnie śpiewane od Bałtyku po Tatry.

Zespół „BRAThANKI” założył pod koniec 1998 roku Janusz Mus – akordeonista i puzonista, który do swojego pomysłu muzycznego zaprosił zaprzyjaźnionych muzyków, współpracujących z czołowymi artystami polskiej estrady: Piotra Królika – perkusistę, Grzegorza Piętaka – gitarzystę basowego, Stefana Błaszczynskiego – flecistę, Jacka Królika – gitarzystę i Adama Prucnala – skrzypka i klawiszowca oraz wokalistkę – Hanię „Rybkę” Chowaniec, z którą wspólnie grali swoje pierwsze koncerty. Po odejściu Hani Chowaniec w zespole śpiewało kilka wokalistek takich jak: Halina Mlynkowa, Ania Mikoś, Magda Rzemek czy Aleksandra Chodak. Aktualną wokalistką zespołu jest Agnieszka Dyk. Utalentowana dziewczyna, która wygrała „Szansę na sukces” piosenką „Czerwone korale”.
Dorobek muzyczny zespołu to m.in. Płyta”Ano!”, która okazała się największym wydarzeniem muzycznym 2000 roku, jej sprzedaż przekroczyła 300 tysięcy egzemplarzy i uzyskała miano multi-platyny oraz płyta „Patataj”, która niemalże natychmiast osiągną status „Złotej Płyty”. W ciągu niespełna dwóch tygodni od daty premiery sprzedano ponad 50 tysięcy egzemplarzy. Piosenki zespołu takie jak: „Czerwone korale, Gdzie ten który powie mi”, „Siebie dam po ślubie”, „W kinie w Lublinie kochaj mnie” czy piosenka „Za wielkim morzem ty” do tekstów Zbyszka Książka, stały się przebojami i były chętnie śpiewane od Bałtyku po Tatry. Singiel „W kinie w Lublinie kochaj mnie” znalazł się w gronie 12 piosenek nominowanych w konkursie „Premiery, Opole 2001” i otrzymał nagrodę Jury. Teledysk do utworu „Gdzie ten, który powie mi” otrzymał nagrodę „Super Jedynkę”.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *