Muzyczne i rodzinne Dni Świdnicy (PROGRAM)

 

Hey, Piękni i Młodzi, Blue Cafe, Majka Jeżowska, a także The Black i Fairy Tale Show – to gwiazdy tegorocznych Dni Świdnicy. Wydarzenie zostało połączone tradycyjnie ze Świętem Dzika, Gryfiadą i Giełdą Staroci.

Będzie się działo!

Tak jak rok temu, Dni Świdnicy odbędą się najpierw w świdnickim Rynku. W piątek 2 czerwca zainauguruje je barwna „Gryfiada”, czyli pokaz zorganizowany przez Młodzieżowy Dom Kultury. Później od godz. 16.00 do 18.00 z koncertem charytatywnym na rzecz powstającego schroniska dla bezdomnych kobiet wystąpią „Młodzi przeciw bezdomności”. W trakcie trwania imprezy będzie prowadzona kwesta wraz z dodatkowymi naklejkami dla wspierających. Całość poprowadzą Dj Gacki & Dj Pawlik.

W tym roku na święto miasta zjadą same znane zespoły. Na terenie Świdnickiego Ośrodka Sportu i Rekreacji zagrają Hey z wokalistką Katarzyną Nosowską na czele, Blue Cafe, Piękni i Młodzi oraz Majka Jeżowska.

Dwie lokalizacje

Tegoroczne Dni Świdnicy odbędą się niezmienne w dwóch lokalizacjach. Koncertową część święta miasta, tak jak roku temu, zaplanowano na terenie Świdnickiego Ośrodka Sportu i Rekreacji przy ul. Śląskiej. W pierwszy dzień zagrają Roy Bennet Group, Fairy Tale Show i gwiazda – zespół Hey. W drugi dzień dla mieszkańców wystąpią Trzy Gitary, Electric Roosters oraz Blue Cafe. Trzeci dzień – niedziela 4 czerwca poświęcony zostanie zajęciom sportowym, będzie tanecznie i rodzinnie, a na zakończenie zaśpiewają Piękni i Młodzi. Poprzedzi ich występ zespołu The Black.

W centrum odbędzie się też koncert dla rodzin. Gwiazdą będzie Majka Jeżowska, znana głównie z repertuaru dziecięcego.

Dodatkowe atrakcje

W Rynku zaplanowano również Święto Dzika. W sobotę 3 czerwca od godz. 12.00 do 18.00 leśnicy jak zawsze przygotują sporo atrakcji, głównie dla najmłodszych. Będą stoiska edukacyjne, gry i konkursy z nagrodami. Tradycyjnie nie zabraknie też stoisk degustacyjnych i dobrego jedzenia, oczywiście wszystko z darów lasu.

Przez cały czas trwania obchodów dni miasta, na uczestników czekać będą stoiska gastronomiczne i wesołe miasteczko.

Wstęp na koncertową część Dni Świdnicy jak rok temu jest płatny. Za piątek trzeba zapłacić 5 złotych od osoby, za sobotę 3 złote, a za niedzielę 2 złote.

Wstęp na imprezy w centrum jest wolny.

PROGRAM DNI ŚWIDNICY 2017

 

2 Czerwca

Rynek:

10.00 – 14.00 – Gryfiada

16.00 – 18.00 – koncert charytatywny – doposażenie schroniska dla bezdomnych kobiet – Dj Pawlik i Gacki, występy młodzieży z MDK w Świdnicy

OSiR: – wstęp 5 zł

19.00 – Hip-Hop na wakacje – prezentacje twórczości świdnickich gimnazjalistów, uczestników warsztatów

19.30 – Roy Bennet Group

20.30 – Fairy Tail Show

21.25 – Uroczyste otwarcie Dni Świdnicy

21.30 – HEY

3 Czerwca

Rynek:

12.00 – 18.00 Święto Dzika

12.00 – Studio wokalne – dzieci z Gminy Świdnica (Bożena zna nazwę  )

13.00 – Majka Jeżowska

14.30 – Muzyczny spacer po Świdnicy – koncert w wykonaniu uczniów, rodziców i nauczycieli ze Szkoły Muzycznej im. L. Różyckiego

16.00 – Zespoły ŚOK: Jubilat i Krąg

OSiR: – wstęp 3 zł

19.00 – Trzy Gitary

20.30 – Electric Roosters

21.30 – Blue Cafe

4 Czerwca

Rynek:

Giełda Staroci Numizmatów I Osobliwości

OSiR: – wstęp 2 zł od godz. 16.00

11.00-15.00 – Piknik Sportowy

16.00 – The Black

17.00 – Piękni i Młodzi

Imprezy towarzyszące:

1 czerwca:

10.00 – 16.00 – Piknik rodzinny na Os. Młodych – wstęp wolny

3 czerwca – Noc Bibliotek

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *