Mrowiny przechodzą metamorfozę

Nowe oświetlenie, chodnik, nowe wiaty przystankowe i witacze. Niebawem centrum Mrowin zmieni swój wygląd. Pierwszy etap rewitalizacji tego terenu już się rozpoczął i ścieżka między ulicą Wojska Polskiego a Myśliwską w Mrowinach zyskała nowe oświetlenie.

 mrowiny

Na kolejne etapy przebudowy tego terenu trzeba będzie poczekać jeszcze do wiosny. Wspólny projekt mieszkańców wsi z pewnością zaowocuje konkretnymi efektami. – Na tym odcinku zaprojektowaliśmy do montażu dziewięć słupów oświetleniowych, na długości około 300 metrów. Ścieżka została oświetlona i można z niej swobodnie korzystać – mówi Wojciech Wołyniak z firmy ELSTA Stanisław Wołyniak, wykonawca inwestycji.

Słupy oświetleniowe, które zostały zamontowane na ścieżce łączącej ulicę Wojska Polskiego i Myśliwską w Mrowinach to dopiero pierwsza część wspólnego projektu mieszkańców wsi. W planach, i to już niebawem, jest także wyłożenie tego odcinka nową kostką betonową. A w kolejnych etapach kolejne inwestycje, które zmienią wygląd centrum Mrowin. – Chodnik ten będzie połączony z centrum naszej wsi, gdzie w następnym etapie, kostką betonową zostanie także wyłożona zatoka autobusowa. Ale to nie wszystko, co planujemy tam zrealizować. Naszym wspólnym pomysłem jest także dalsza renowacja centrum Mrowin, a więc nowe ławki, chodniki i wiaty przystankowe – dopowiada Roman Konieczny mieszkaniec Mrowin.

Ten etap inwestycji w Mrowinach kosztował 51.860,40 złotych. I został sfinansowany ze środków budżetu gminy Żarów, w tym funduszu sołeckiego, który w całości wspólną decyzją mieszkańców Mrowin został przeznaczony na realizację tego przedsięwzięcia. Dodatkowe pięć tysięcy złotych do inwestycji przekazali również mieszkańcy Mrowin, którzy byli organizatorami Turnieju Wsi w Mrowinach.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *