MPK odmładza się

mpk

mpkPrawdopodobnie jeszcze w tym miesiącu po ulicach Świdnicy będą kursowały trzy kolejne autobusy marki Neoplan. Używany tabor wcześniej jeździł w Szwecji. MPK Świdnica nowszymi pojazdami zastąpi wysłużone autobusy z ponad dwudziestoletnim stażem.

Prawdopodobnie jeszcze w tym miesiącu po ulicach Świdnicy będą kursowały trzy kolejne autobusy marki Neoplan. Używany tabor wcześniej jeździł w Szwecji. MPK Świdnica nowszymi pojazdami zastąpi wysłużone autobusy z ponad dwudziestoletnim stażem. mpk

Za każdy zakupiony w drodze przetargu autobus MPK zapłaciło blisko 165 tys. zł. Pojazdy zostały wyprodukowane w 2006 roku. To dwunastometrowe, niskopodłogowe neoplany, przystosowane do przewozu osób niepełnosprawnych. – Obecnie autobusy czekają na uzbrojenie – wyposażenie w tablice, kasowniki. Muszą też przejść przegląd techniczny i zostać pomalowane w nasze barwy – tłumaczy Wiktor Karol, prezes MPK Świdnica. – Gdy wszystko będzie gotowe, zaczną wyjeżdżać na ulice i zastępować autobusy mające już ponad 20 lat. Starsze jeździć nie mogą – tak mam skonstruowaną umowę z miastem.

Dzięki ostatnim zakupom średni wiek taboru MPK znacząco się obniżył. – W przyszłym roku planujemy wymianę kolejnych dwóch autobusów. Gdy to nastąpi wszystkie pojazdy będą miały dwójkę z przodu. Mam tutaj na myśli rok produkcji – podkreśla Wiktor Karol.

Obecnie flota świdnickiego MPK liczy 33 autobusy kursowe. 25 codziennie wyjeżdża na ulice osiem pozostaje w rezerwie.

(ram)

{fcomment}

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *