Morderca poszukiwany listem gończym. Ofiara miała 30 ran kłutych!

Po dzisiejszej sekcji zwłok okazało się, że brutalnie zamordowany 23-latek, o którym wczoraj pisaliśmy, miał aż 30 ran kłutych w okolicy klatki piersiowej. Morderca to prawdopodobnie 29-letni właściciel mieszkania Grzegorz Z., który jest obecnie poszukiwany listem gończym.

poszukiwany

Przypomnijmy, że do zdarzenia doszło w nocy z 9 na 10 lipca w mieszkaniu przy ul. Mikulicza w Świebodzicach, gdzie w dniu 10 lipca 2016 roku. Około godziny 17 ujawniono zwłoki 23-letniego mieszkańca tej samej kamienicy.

Z ustaleń przeprowadzonej w dniu dzisiejszym sekcji zwłok wynika, że pokrzywdzonemu zadano około 30 ran kłutych w okolicach klatki piersiowej, szyi i prawego uda, obrażenia te spowodowały jego zgon. Na ciele pokrzywdzonego ujawniono także obrażenia ciała wskazujące, że bronił się on przed napastnikiem – informuje Tomasz Orepuk, rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Świdnicy i dodaje: – Zebrany w sprawie dotychczas materiał dowodowy w wysokim stopniu uprawdopodabnia, że sprawcą tego czynu jest 29-letni właściciel mieszkania Grzegorz Z., wobec którego zostało wydane postanowienie o przedstawieniu mu zarzutu zabójstwa tj. o czyn z art. 148 § 1 kk.

Podejrzany ukrywa się przed organami wymiaru sprawiedliwości i nie został dotychczas zatrzymany.

Na wniosek Prokuratury Rejonowej w Świdnicy, Sąd Rejonowy w Świdnicy zastosował wobec Grzegorz Z. środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres 14 dni od chwili zatrzymania.

W dniu 12 lipca 2016 roku Prokurator Rejonowy w Świdnicy wydał postanowienie o poszukiwaniu podejrzanego listem gończym, który został umieszczony na stronie Prokuratury Okręgowej.

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *