Kultura

Monodram Wojciecha Pszoniaka

Monodram Wojciecha Pszoniaka pod tytułem „Belfer” zostanie pokazany w Świdnicy.

belfer

Sztuka Belfer autorstwa belgijskiego dramaturga Jeana Pierre’a Dopagne’a to historia nauczyciela wykładającego literaturę w szkole dla tzw. trudnej młodzieży. Praca wykonywana do tej pory w poczuciu misji, zmienia się stopniowo w pełną nerwów grę, gdy codziennie przychodzi mu stawiać czoło uczniom mającym za nic wszelkie ideały. Jego poetycka natura musi zmierzyć się z zachowaniem młodzieży ogołoconej z jakiegokolwiek autorytetu… Wyreżyserowana przez Michała Kwiecińskiego sztuka pokazywana już była w kilkudziesięciu krajach na świecie, prowokuje do dyskusji i stawia wiele pytań dotyczących relacji nauczyciel-uczeń.

Premierowe przedstawienie odbyło się w jesienią 2004 roku. W rolę tytułowego belfra wcielił się jeden z najwybitniejszych polskich aktorów – Wojciech Pszoniak.

Fundamentalnie człowiek uczy się w dwóch miejscach: w domu i szkole. Mój monodram mówi o tym, jak kształtują się relacje między mentorem a uczniem oraz o degradacji naszej kultury i cywilizacji europejskiej  – mówił Pszoniak w wywiadzie dla Polskiego Radia.

Monodram odbędzie się 15 października o godzinie 17.00 w sali teatralnej ŚOK. Bilety kosztują 35 złotych.

11 października 2016

ONE COMMENT ON THIS POST To “Monodram Wojciecha Pszoniaka”

  1. Fryzjerka pisze:

    Gdzie można zakupić bilety? są jeszcze dostępne?
    cały weekend będę na miejscu to jest szansa 🙂 proszę o informacje na mój adres e-mail, dziękuję.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *