Możesz zagrać w filmie

daisyWROCŁAW/WAŁBRZYCH. W poniedziałek we Wrocławiu i we wtorek w Wałbrzychu odbędą się castingi na odtwórców pierwszoplanowych ról…

W poniedziałek we Wrocławiu i we wtorek w Wałbrzychu odbędą się castingi na odtwórców pierwszoplanowych ról i statystów do filmu o Marii Teresie Oliwii Hochberg von Pless, czyli księżnej Daisy. Film dokumentalny wyprodukują wspólnie Telewizja Polska i wrocławski Ośrodek Kultury i Sztuki.

daisy3

Mary Theresę Olivię Cornwallis-West, czyli Daisy (Stokrotka) Hans Heinrich XV poznał na balu w Londynie i ożenił się z nią 8 grudnia 1891.Od tej pory stała się panią na zamku Książ. To właśnie dzięki księżnej Daisy i jej angielskim kontaktom w murach Książa gościło wielu członków najwyższej arystokracji europejskiej, np. wicekról Indii lord George Curzon, wielcy książęta Rosji Borys i Michał, portugalski książę Miguel Braganza czy książę Fryderyk Wilhelm, następca tronu niemieckiego. Polowania, turnieje tenisowe, wyścigi konne czyniły Książ siedzibą prawdziwie królewską. Ale Daisy nie była tu szczęśliwa, z dala od europejskich dworów. Wypełniała swoje życie pracą charytatywną – organizowała w Wałbrzychu ochronki dla dzieci i szkółki. W czasie I wojny światowej zgłosiła się do służby pielęgniarskiej w pociągu sanitarnym. Z czasem miłość Daisy i Hansa wygasła. Rozwiedli się na początku lat 20 XX wieku. Księżna przeniosła się do willi parkowej zarządu dóbr ksiąskich (siedziba starostwa przy ul. Zamkowej), gdzie umarła 29 czerwca 1943 roku, dzień po 70. urodzinach.

Film „Księżna Daisy” zamierzają wspólnie wyprodukować wrocławski oddział Telewizji Polskiej i Ośrodek Kultury i Sztuki we Wrocławiu.

W poniedziałek o godz. 12 w budynku TVP przy ul. Karkonoskiej we Wrocławiu i we wtorek, także o godz. 12, na Zamku Książ w Wałbrzychu zostaną przeprowadzone dwie edycje castingu na aktorów. Poszukiwani są odtwórcy ról pierwszoplanowych i statyści do scen zbiorowych: dzieci (7-15 lat), kobiet (18-25 lat), mężczyzn (25-35 lat) oraz kobiety i mężczyźni (40-60 lat). Więcej informacji, opis postaci, regulamin castingu oraz zgłoszenia on-line na stronie internetowej http://www.createyourself.pl/ Rejestracja już trwa.

 

Źródło: Gazeta Wyborcza Wrocław

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *