Modlitwą w szatana (Vadera)

dec

decFani ciężkiej, metalowej muzyki szykują się do koncertu grupy Vader, który odbędzie się już w sobotę, 27 lutego. Występ rozpocznie się o godzinie 19.00 w klubie Bolko. O tej samej porze w kościoła pw. Świętego Krzyża przy ul. Westerplatte rozpocznie się kilkugodzinna modlitwa. – Nie pozwólmy, aby Świdnicą zawładnął szatan – apeluje biskup świdnicki Ignacy Dec, zachęcając wiernych do przyjścia do kościoła i wspólnej modlitwy.

 

Fani ciężkiej, metalowej muzyki szykują się do koncertu grupy Vader, który odbędzie się już w sobotę, 27 lutego. Występ rozpocznie się o godzinie 19.00 w klubie Bolko. O tej samej porze w kościoła pw. Świętego Krzyża przy ul. Westerplatte rozpocznie się kilkugodzinna modlitwa. – Nie pozwólmy, aby Świdnicą zawładnął szatan – apeluje biskup świdnicki Ignacy Dec, zachęcając wiernych do przyjścia do kościoła i wspólnej modlitwy. dec

Środowiska katolickie i prawicowe od kilku tygodni sprzeciwiały się organizacji koncertu Vadera w Świdnicy. Muzykom zarzucano propagowanie treści satanistycznych. Głos w tej sprawie zabierali między innymi duchowni, ale też były wiceprezydent Świdnicy Ireneusz Pałac. Mimo starań oponentów Świdnicki Ośrodek Kultury uzyskał od władz miasta zielone światło na organizację koncertu. Przeciwnicy Vadera jednak nie odpuścili i choć klamka już zapadła walczą – tym razem o dusze świdniczan. W Środę Popielcową, 18 lutego podczas wieczornej mszy św. odprawianej w katedrze świdnickiej biskup Ignacy Dec apelował do świdniczan, by w dniu koncertu zespołu Vader uczestniczyli w mszy św. i modlili się, aby Świdnicy nie opętał szatan. – Mimo próśb i apeli, koncert tego satanistycznego zespołu Vader nie został w naszym mieście odwołany i dlatego apeluję do wszystkich katolików, aby nie uczestniczyli w tej imprezie. Zamiast tego zapraszam wszystkich państwa tutaj zgromadzonych, w dniu koncertu w sobotę, 28 lutego, na modlitwy o godzinie 19.00 do kościoła pw. Świętego Krzyża przy ul. Westerplatte w Świdnicy – mówił biskup Ignacy Dec.

Duszpasterz świdnickiej diecezji przypomniał jednocześnie, że organizacja zabaw, koncertów w czasie wielkiego postu jest niestosowne. – W tym świętym czasie 40-dniowej pokuty szczególnie mocno należy się modlić i zastanowić nad Męką Pańską, by przygotować się do owocnego przeżywania Świętego Triduum Paschalnego. Nie pozwólmy, aby Świdnicą zawładnął szatan – apelował Ignacy Dec.

„Czekałem cierpliwie
Oglądając twoją próżność i rozkosz
Wysłałem swoje zaproszenie
Do twojej duszy a teraz pukasz do moich drzwi
Witam teraz…
Porzuć wszystko…
Witam w Piekle!”

fragment tekstu zespołu Vader (tłumaczenie)

Więcej w papierowym wydaniu „WŚ”

{fcomment}

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *