Mocne tempo liderów

Dziewiąta kolejka minęła bez większych niespodzianek, ale tradycyjnie nie zabrakło strzeleckich popisów. Tym razem dwa mecze zakończyły się dwucyfrowymi zwycięstwami jednej ze stron.

pilki1

Strzelecki rekord kolejki padł w Boleścinie, gdzie młodziutka ekipa gospodarzy aż 0:13 uległa LKS-owi Gilów. Dzięki efektownej wygranej goście utrzymali trzecie miejsce w grupie II. Na drugiej lokacie jest Flamenco Zebrzydów, które 10:0 rozbiło w Bojanicach Herkulesa. Mecz zakończył się już w 50. minucie, bo po dwóch kontuzjach doszło do zdekompletowania składu Herkulesa. PPN Świdnica z pewnością utrzyma wynik z boiska. Odnotujmy, że bogatym łupem bramkowym podzielili się: Łukasz Mackiewicz (4), Arkadiusz Łyk (2), Mateusz Pawłowski. Michał Ciapka, Piotr Machowski oraz bramkarz Piotr Dybul, który skutecznie wykonał rzut karny. Fotel lidera wciąż utrzymuje LKS Marcinowice. W niedzielę wygrał ósmy kolejny mecz i rozgromił 5:1 nieźle spisującą się w tym sezonie Zgodę Grodziszcze (bramki: Mariusz Błasiak (2), Łukasz Gąsior, Michał Adamczyk, Grzegorz Krzyszkowski dla Marcinowic oraz Krzysztof Polak dla Zgody. – Jak na razie wszystko udaje nam się wygrywać. Dzisiaj mogło być wyżej, ale graliśmy nieskutecznie – przyznał po spotkaniu Mariusz Błasiak z LKS-u. Dodajmy, że sędzia pokazał w tym meczu dwie czerwone kartki, po jednej dla każdej ze stron.

W grupie I prowadzący tercet również wygrał swoje spotkania. Ciekawie było w Piotrowicach. Gospodarze prowadzili 1:0 i 2:1 z Wierzbianką, ale ostatecznie ulegli 2:4 (bramki: Paweł Wysota, Mariusz Łucyk – Mateusz Kryjak -2,  Damian Linowski, samobójczy). – Z Piotrowicami tak to już jest. Niby gramy, ale przegrywamy. Moim zdaniem nieszczęśliwie, bo nie dość, że dwa razy prowadziliśmy to jeszcze dwa gole straciliśmy po bardzo dużych błędach – mówił po meczu trener Robert Tymcik. Paweł Maślany z Wierzbianki nieco inaczej ocenił to spotkanie. – Sami sobie zafundowaliśmy te emocje, ale w drugiej połowie było już spokojniej, bo zaczęliśmy wykorzystywać sytuacje.

Drugi w tabeli Górnik Nowe Miasto Wałbrzych wygrał 2:0 w Kłaczynie, a gospodarze mieli po meczu pretensje do sędziego, który ich zdaniem uznał gościom gola na 1:0 ze spalonego. Trzecie w stawce Podgórze bez kłopotów rozgromiło 7:1 Płomień Dobromierz.   W jednym z najciekawiej zapowiadających się meczów Orzeł Witoszów przegrał 1:4 z rezerwami MKS-u Szczawno.  – Do przerwy było 1:1. Gra posypała nam się, gdy z boiska musiał zejść kontuzjowany Jarosław Konicki wyjaśnił powody porażki gospodarzy Jan Grabowski.

Ciekawy przebieg miało też spotkanie w Kostrzy. Po pierwszej połowie Tęcza Bolesławice prowadziła 1:0 na boisku Sokoła (gol: Marcin Obrycki). W drugiej części inicjatywę przejęli gracze z Kostrzy, a celne strzały Macieja Dymka, Patryka Matuszaka i Marcina Litusa pozwoliły im odwrócić losy pojedynku i wygrać 3:1.

Klasa B, grupa I

9. olejka (16.10): Huragan Olszany – Zagłębie Wałbrzych 0:6, Sokół Kostrza Tęcza Bolesławice 3:1 (0:1), Płomień Dobromierz – Podgórze Wałbrzych 1:7 (0:4), LKS Piotrowice Wierzbianka 2:4 (2:1), Orzeł Witoszów – MKS II Szczawno 1:4 (1:1), Błyskawica Kalno Grom Panków 1:5, Nysa Kłaczyna – Górnik Nowe Miasto Wałbrzych 0:2 (0:0)

Klasa B, grupa II

9. kolejka (9.10): Rawa Boleścin – LKS Gilów 0:13, LKS II Bystrzyca Górna – Płomień Sokolniki 2:3, Gryf Burkatów – Sparta Oleszna (brak wyniku), LKS Marcinowice Zgoda Grodziszcze 5:1 (2:1), Herkules Bojanice Flamenco Zebrzydów 0:10 (0:6) Mecz przerwany w 50. minucie z powodu zdekompletowania drużyny gospodarzy. LKS Mościsko – Sparta Ostroszowice 1:5. Błękitni Owiesno pauzowali

1. LKS Marcinowice         8          24        8-0-0   37:10
  2. Flamenco Zebrzydów 9          22        7-1-1   45:6
  3. LKS Gilów                            7          19        6-1-0   45:9
  4. Sparta Oleszna                   8          16        5-1-2   38:27
  5. Gryf Burkatów                7          13        4-1-2   31:23
  6. Zgoda Grodziszcze        9          12        4-0-5   24:19
  7. Błękitni Owiesno                 8          12        4-0-4   20:18
  8. Sparta Ostroszowice           9          11        3-2-4   18:27