Moc wrażeń w „Noc Bibliotek”

Noc Bibliotek to akcja organizowana od czterech lat przez Centrum Edukacji Obywatelskiej. W tym roku Szkoła Podstawowa w Marcinowicach wraz Gminną Biblioteką Publiczną postanowiła się przyłączyć do tego wydarzenia.

Akcję przeprowadzono pod hasłem „RzeczpospoCzyta”, co związane jest z rocznicą odzyskania przez Polskę niepodległości w roku  1918. W związku z tym, wiele zadań postawionych przed uczestnikami było związanych z celami ministerialnej akcji „Niepodległa”.

Uczestnicy czytali fragmenty „Pana Tadeusza”, wydrukowane historyczną czcionką Brygada 1918. Był to debiut tego kroju pisma na terenie naszej gminy. Uczniowie układali z puzzli godło naszego kraju, musieli wykazać się znajomością „Mazurka Dąbrowskiego” oraz umiejętnością… liczenia –  przeliczali wartość imienia i nazwiska sławnych Polaków.

W imprezie tradycyjnie już wzięli udział, poza uczniami, przyjaciele szkoły: wójt gminy Marcinowice Władysław Gołębiowski, przewodnicząca Rady Gminy Bożena Lema, sołtys Monika Jarzyna, radny Janusz Poznański oraz dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury Dawid Sobczyk.

Po zmaganiach intelektualnych przyszedł czas na przyjemności: słodycze, wodę, pizzę zafundowaną przez właściciela restauracji „Fosa” Wojciecha Ruta oraz nagrody dla drużyn biorących  udział w konkursach wręczanych między innymi przez Myszkę Dorotkę. Wójt gminy Marcinowice Władysław Gołębiowski również zafundował niespodziankę – najnowszą, pachnącą jeszcze farbą drukarską książkę o miejscowościach powiatu świdnickiego, w tym miejscowościach gminy Marcinowice.

„Noc” zakończyła się  pokazem filmu przekazanego przez organizatorów. Uczniowie pełni wrażeń wraz z rodzicami udali się do domów.  Organizatorzy bardzo serdecznie dziękują wszystkim uczestnikom i gościom za poświecony czas dla dobra dzieci i uczczenia rocznicy naszej niepodległości. Szczególne słowa podziękowania należą się nauczycielom: pani Edycie Migo, pani Justynie Chrapuście, pani Dorocie Hurlak, pani Angelice Surosz, pani Alicji Balcerskiej – Bayer, pani Magdalenie Horodyskiej – Garbiec, pani Renacie Konarskiej, panu Januszowi Gaikowi oraz pani Iwonie Bojczuk i pani Beacie Podanowskiej, która skryła się pod postacią  Myszki Dorotki.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *