Młodzież z MDK-u zbudowała dron!

Heksakopter, czyli sześciośmigłowy dron to urządzenie zbudowane w ramach zajęć robotyki w Młodzieżowym Domu Kultury w Świdnicy. Urządzenie wyposażono w kamerę i moduł GPS.

 

Heksakopter, czyli sześciośmigłowy dron to urządzenie zbudowane w ramach zajęć robotyki w Młodzieżowym Domu Kultury w Świdnicy. Urządzenie wyposażono w kamerę i moduł GPS.

Latający dron waży ok. 3 kiligramów. Urządzenie zostało wyposażone w sześć śmigieł, które pozwalają mu przenosić nawet 12 kilogramowe przedmioty. Dzięki modułowi GPS, urządzenie w razie utraty kontaktu ze sterującym, może samo powrócić do bazy. W dronie została zainstalowana kamera, z której podgląd wyświetlany jest na specjalnych okularach. Zasięg urządzenia to około dwa kilometry.

Dron powstał na zajęciach koła robotyki w Młodzieżowym Domu Kultury w Świdnicy. Inicjatorem jego budowy był nauczyciel Zbigniew Brożbar. W pracach uczestniczyło trzech uczniów szkół gimnazjalnych. To nie koniec prac nad urządzeniem. Zostanie wyposażone w specjalną obudowę oraz kamerę nagrywająca w wysokiej rozdzielczości. Podczas zajęć podopieczni pracowni będą uczyć się programować drona oraz sterować urządzeniem.

Zakup części do budowy heksakoptera został dofinansowany przez Wałbrzyską Specjalną Strefę Ekonomiczną „INVEST-PARK”. – W tym roku, wałbrzyska strefa, w ramach programu sponsorskiego wsparła ponad 30 inicjatyw sportowych i edukacyjnych na łączną kwotę 113 tys. złotych. Kolejna transza zostanie rozdysponowana już w sierpniu. Wnioski należy składać w siedzibie spółki WSSE „INVEST-PARK”. Niezbędne dokumenty oraz zasady sponsoringu dostępne są na stronie internetowej strefy – informuje Jacek Serdeczny z WSSE „INVEST PARK”

{fcomment}

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *