Młodzież Ekonomika w Nachodzie

Obejrzeli stylowe budynki, zwiedzili instytucje kultury, a także poznali technologię warzenia piwa.

20 grudnia w Obchodni Akademie w Nachodzie odbyło się kolejne spotkanie partnerskie w ramach mikroprojektu „Poznajmy się. Edukacja, kultura i sport na pograniczu polsko – czeskim”.

30 – osobowa grupa uczniów z Zespołu Szkół Ekonomicznych z trzema opiekunami spotkała się z uczniami Szkoły Handlowej z Nachodu.

Pierwszym punktem programu było obejrzenie stylowego secesyjnego budynku, który stanowi ważny ośrodek kultury w okolicy. Mieści się w nim Teatr Miejski, a także odbywają się tam miejskie bale oraz studniówki. Duże zainteresowanie młodzieży wzbudziło zwiedzanie nachodzkiego browaru Primator. Przewodnik szczegółowo opowiedział o wyjątkowej technologii warzenia słynnego piwa.

Popołudnie zdominowała świąteczna atmosfera. W ramach zajęć integracyjnych połączonych z nauką języka młodzież obu krajów nie tylko zaprezentowała piękne kolędy, ale także nauczyła jednej z nich swoich partnerów. Ponadto Czesi opowiedzieli o swoich zwyczajach studniówkowych i pokazali popularne na studniówkach tańce.

Spotkanie przebiegało w bardzo sympatycznej atmosferze. Pełni wrażeń uczestnicy projektu pożegnali gościnny Nachod i udali się do Świdnicy. Następna spotkanie partnerskie w ramach projektu już w marcu w Świdnicy.

Mikroprojekt współfinasowany jest ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego oraz budżetu państwa za pośrednictwem Euroregionu Glacensis.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *