Aktualności, Polecamy, Świdnica

Młodzież Ekonomika w Nachodzie

Obejrzeli stylowe budynki, zwiedzili instytucje kultury, a także poznali technologię warzenia piwa.

20 grudnia w Obchodni Akademie w Nachodzie odbyło się kolejne spotkanie partnerskie w ramach mikroprojektu „Poznajmy się. Edukacja, kultura i sport na pograniczu polsko – czeskim”.

30 – osobowa grupa uczniów z Zespołu Szkół Ekonomicznych z trzema opiekunami spotkała się z uczniami Szkoły Handlowej z Nachodu.

Pierwszym punktem programu było obejrzenie stylowego secesyjnego budynku, który stanowi ważny ośrodek kultury w okolicy. Mieści się w nim Teatr Miejski, a także odbywają się tam miejskie bale oraz studniówki. Duże zainteresowanie młodzieży wzbudziło zwiedzanie nachodzkiego browaru Primator. Przewodnik szczegółowo opowiedział o wyjątkowej technologii warzenia słynnego piwa.

Popołudnie zdominowała świąteczna atmosfera. W ramach zajęć integracyjnych połączonych z nauką języka młodzież obu krajów nie tylko zaprezentowała piękne kolędy, ale także nauczyła jednej z nich swoich partnerów. Ponadto Czesi opowiedzieli o swoich zwyczajach studniówkowych i pokazali popularne na studniówkach tańce.

Spotkanie przebiegało w bardzo sympatycznej atmosferze. Pełni wrażeń uczestnicy projektu pożegnali gościnny Nachod i udali się do Świdnicy. Następna spotkanie partnerskie w ramach projektu już w marcu w Świdnicy.

Mikroprojekt współfinasowany jest ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego oraz budżetu państwa za pośrednictwem Euroregionu Glacensis.

4 stycznia 2018

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *