Młodzież dla seniorów

 

W ramach Ogólnopolskiego Programu PoczytaMy uczniowie z Gimnazjum im. Unii Europejskiej z Lutomi Dolnej pod opieką pedagoga Violetty Jędrasiewicz i bibliotekarza Grażyny Górniak 20 czerwca kolejny raz odwiedzili seniorów z DPS „Marconi” w Świdnicy.

W otoczeniu kwitnących róż i kolorowych krzewów uczniowie zaprezentowali montaż muzyczny pt. „Letnie śpiewanie”. Przy akompaniamencie gitary seniorzy włączyli się do wspólnych śpiewów i zabawy. W ten sposób ludzie starsi aktywnie spędzili czas wolny w towarzystwie uczniów. Dodatkiem do występów były własnoręcznie wykonane upominki dla wszystkich uczestników. Czas szybko upłynął – „ Ale to nie koniec…” – nie mówimy żegnajcie lecz do zobaczenia. Umówiliśmy się z zaprzyjaźnionymi seniorami na kolejne spotkania w przyszłym roku szkolnym – informują koordynatorki.

Personel Domu Pomocy Społecznej wraz z podopiecznymi przekazali gimnazjalistom i opiekunkom podziękowania i niespodzianki. W ciągu roku szkolnego zostały nawiązane bardzo bliskie relacje między uczestnikami Programu PoczytaMy, a wartość jaką niesie ze sobą pomoc starszym ludziom, będzie miała z pewnością znaczny wpływ na dalszy rozwój młodzieży.

Na koniec roku szkolnego chcielibyśmy życzyć wszystkim dużo słońca, radosnych i bezpiecznych wakacji, dobrego wypoczynku…do zobaczenia we wrześniu… – dodają koordynatorki programu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *