Młody ŚKPR z awansem!

Z dwoma zwycięstwami w regulaminowym czasie i jednym po remisie i konkursie rzutów karnych wrócili juniorzy Świdnickiego Klubu Piłki Ręcznej z rozgrywanego w Wągrowcu turnieju 1/8 finału Mistrzostw Polski. Podopieczni Krzysztofa Terebuna zajęli pierwsze miejsce i awansowali do 1/4 finału. W walce o medale krajowego czempionatu pozostało już tylko szesnaście zespołów.

ŚKPR Świdnica – CKS SMS Szczecin 32:26 (13:15)

ŚKPR: Matlęga, Jabłoński – Kozak 9, Wychowaniec 7, Starosta 5, Chmiel 4, Redko 3, Etel 2, Zaremba 1, Borowski 1, Kluczyński, Pierzak, Wieczorek

Kary: ŚKPR 18 minut, Szczecin 12 minut

Karne: ŚKPR 9/7, Szczecin 10/5

Nielba Wągrowiec – ŚKPR Świdnica 30:31 (15:21)

ŚKPR: Matlęga, Jabłoński, Wiszniowski – Borowski 8, Chmiel 6, Wychowaniec 6, Kozak 4, Starosta 3, Pęczar 2, Reko 1, Zaremba 1, Etel, Pierzak

Kary:Nielba 12 minut, ŚKPR 10 minut

Karne: Nielba 3/2, ŚKPR 3/2

ŚKPR Świdnica – Śląsk Wrocław 31:31 (14:15), k. 5:4

ŚKPR: Wiszniowski, Matlęga, Jabłoński – Kozak 5, Wychowaniec 5, Pęczar 4, Lepka 4, Pierzak 3, Zaremba 3, Wieczorek 2, Etel 2, Borowski 1, Starosta 1, Redko 1, Kluczyński, Ingram

Kary: ŚKPR 6 minut, Śląsk 6 minut

Karne: ŚKPR 3/2, Śląsk 2/2

Turniej odbył się od 1 do 3 lutego. – Ze wszystkimi zespołami graliśmy w przeszłości w finałach Mistrzostw Polski, można więc powiedzieć, że znamy się i wiemy czego możemy się spodziewać. Wierzę w swój zespół, naszym celem jest zajęcie jednego z pierwszych dwóch miejsc – mówił przed wyjazdem do Wągrowca trener juniorów ŚKPR-u, Krzysztof Terebun. Nie zawiódł się. Jego podopieczni wykonali zadanie. W piątek pokonali 32:26 CKS SMS Szczecin, w sobotę 31:30 Nielbę Wągrowiec i w niedzielę Śląsk Wrocław 31:31 (14:15).

W pierwszej połowie starcia ze Szczecinem inicjatywę nadawali gracze ze Szczecina. Momentami przewaga rywali sięgała czterech goli. W drugiej części ŚKPR zabrał się za odrabianie strat. Przeciwników udało się na dobre przełamać w ostatnim kwadransie. Ze stanu 22:21 w 47 minucie świdniczanie wyprowadzili wynik na 32:26!

Spotkanie z Nielbą dostarczyło niezwykłych emocji. Wydawało się, że ŚKPR kontroluje wydarzenia na parkiecie długo utrzymując przewagę 5-6 bramek. Tak było jeszcze w 37 minucie (25:19). Wówczas Szare Wilki dopadł przestój, a gospodarze zaczęli odrabiać straty. W 53 minucie gospodarze doprowadzili do remisu 28:28, a cztery minuty później wyszli na prowadzenie 29:28. Na szczęście w końcówce ŚKPR wrócił na właściwe tory i wywalczył zasłużoną wygraną. Gola na 31:30 rzucił w ostatniej minucie Paweł Starosta.

Przed niedzielnym meczem ze Śląskiem Wrocław świdniczanie byli już praktycznie pewni awansu, choć pozostawała kwestia, z którego miejsca. Remis 31:31 dał lokatę numer 1. Konkurs rzutów karnych wygrali świdniczanie. Trener Terebun dał szansę zaprezentowania się zawodnikom, którzy mniej grali w poprzednich meczach.

(kkk)

1/16 finału Mistrzostw Polski. Turniej w Wągrowcu (1-3.02): ŚKPR Świdnica – CKS SMS Szczecin 32:26, Nielba Wągrowiec – Śląsk Wrocław 31:32, Śląsk – Szczecin 26:27, Nielba – ŚKPR 30:31, ŚKPR – Śląsk 31:31, k. 5:4, Nielba – Szczecin (mecz zakończył się po zamknięciu wydania)

1. ŚKPR Świdnica 3 8 94:87
  2. Śląsk Wrocław 3 4 89:89
  3. CKS SMS Szczecin 2 3 53:58
  4. Nielba Wągrowiec 2 0 61:63