Młody ŚKPR mistrzem Dolnego Śląska!

Na jeden turniej i dwa mecze przed zakończeniem rozgrywek prowadzona przez Wiesława Iwanio drużyna ŚKPR-u I Świdnica zapewniła sobie zwycięstwo w Dolnośląskiej Lidze Chłopców i złote medale mistrzów Dolnego Śląska.

Młodzi świdniczanie swoją absolutną dominację w regionie potwierdzili na turnieju w Lubinie, gdzie spotkali się z drugim w stawce Zagłębiem i trzecią Żagwią Dzierżoniów. Zwycięstwa, odpowiednio 26:16 i 35:13 pokazują jak duża jest przewaga Szarych Wilczków nad innymi dolnośląskimi zespołami. – Mamy na koncie dwanaście meczów i dwanaście zwycięstw. Drugie Zagłębie Lubin ma osiem punktów straty. Ostatni turniej zagramy w maju w Świdnicy, po nim przyjdzie czas na świętowanie i podsumowanie – mówi trener Iwanio i dodaje. – Mamy naprawdę ciekawy rocznik, który cały czas staramy się wzmocnić. Chłopcy są już mocno zaszczepieni piłką ręczną, więc jest szansa, że zwiążą się z tą dyscypliną.

Turniej w Lubinie odbył się awansem. Za tydzień (8-9.04) w Świdnicy o ligowe punkty zagra zespół ŚKPR II. Rywalami podopiecznych Anny i Tomasza Szporko będą Bór Oborniki i Siódemka Miedź Legnica. Ponadto w turnieju wystąpi jeszcze Chrobry Głogów.

ŚKPR I Świdnica – Żagiew Dzierżoniów 35:13 (16:4)

ŚKPR: Pajdała – Szymanowski 7, Ł. Szporko 6, Supran 5, Barcik 5, Miśkiewicz 5, Przedpełski 2, Majczak 2, Rosłoń 2, Nóżka 1, Kuprin

ŚKPR I Świdnica – Zagłębie Lubin 26:16 (16:7)

ŚKPR: Pajdała – Barcik 6, Szymanowski 5, Ł. Szporko 5, Majczak 4, Miśkiewicz 4, Supran 2, Rosłoń, Nóżka, Kuprin, Przedpełski

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *