Młode siatkarki Polonii bez awansu

siatkauniwersal2

Podobnie jak juniorki, także kadetki Polonii Świdnica na ćwierćfinale Mistrzostw Polski zakończyły swoją przygodę z rozgrywkami centralnymi. W Tomaszowie Mazowieckim najlepsze okazały się gospodynie oraz Dwójka Zawiercie. Polonia była trzecia.

Polonia Świdnica – Budowlani Toruń 3:2 (-22, 22, 18, -22, 13)

Dargfil Tomaszów – Polonia Świdnica 3:0 (13, 12, 17)

Polonia Świdnica – Dwójka Zawiercie 0:3 (-21, -18, 20)

Polonia Świdnica – Chemik Olsztyn 3:2(24, 17, -23, -23, 8)

Podopieczne trenera Michała Tomiałowicza trafiły w podgrupie na Budowlanych Toruń i Dargfil Tomaszów Mazowiecki. Gospodynie okazały się zupełnie poza zasięgiem – w meczach z Budowlanymi i z Polonią wygrały w trzech setach i straciły odpowiednio 20 i 42 punkty. Starcie Polonii z Budowlanymi było za to niezwykle zacięte. Polonia przegrała pierwszego seta, ale wygrała dwa kolejne. Czwarty znów padł łupem rywalek. O wszystkim musiał decydować tie-break. Po wojnie nerwów 15:13 wygrały świdniczanki. To zwycięstwo dało awans do grupy finałowej. Zaliczony wynik meczu z Dargfilem sprawił, że aby marzyć o awansie do półfinału, Polonia musiałaby wygrać oba mecze z przeciwniczkami z podgrupy B. Niestety, porażka 0:3 z Dwójką Zawiercie przekreśliła te nadzieje. W niedzielę, w meczu decydującym o trzeciej lokacie świdniczanki po pięciosetowym boju zwyciężyły z Chemikiem Olsztyn.

Ćwierćfinał Mistrzostw Polski kadetek. Tomaszów Mazowiecki (1.03-4.03)

Podgrupa A: Dargfil Tomaszów Mazowiecki – Budowlani Toruń 3:0, Budowlani – Polonia Świdnica 2:3, Dargfil – Polonia 3:0

1. Dargfil Tomaszów Mazowiecki 2 6 6:0
  2. Polonia Świdnica 2 2 3:5
  3. Budowlani Toruń 2 1 2:6

Podgrupa B: KSZO Ostrowiec Św. – Dwójka Zawiercie 0:3, Dwójka – Chemik Olsztyn 3:0, Chemik – KSZO 3:1

1. Dwójka Zawiercie 2 6 6:0
  2. Chemik Olsztyn 2 3 3:4
  3. KSZO Ostrowiec Św. 2 0 1:6

Grupa finałowa: Mecze zaliczone z eliminacji: Dargfil – Polonia 3:0, Dwójka – Chemik 3:0, Dwójka – Polonia 3:0, Dargfil – Chemik 3:0, Polonia – Chemik 3:2, Dargfil – Dwójka 3:0

1. Dargfil Tomaszów Mazowiecki 3 9 9:0
  2. Dwójka Zawiercie 3 6 6:3
  3. Polonia Świdnica 3 2 3:8
  4. Chemik Olsztyn 3 1 2:9