MKS z drugim zwycięstwem

Po dwóch setach zanosiło się na kolejną przegraną, ale świdnicka drużyna podniosła się z kolan. W bardzo ważnym meczu dla układu w dole tabeli II ligi siatkarki MKS-u pokonały na własnym parkiecie 3:2 Zorzę Wodzisław.

MKS Świdnica – Zorza Wodzisław 3:2 (- 22, – 20, 16, 14, 13)

MKS: MKS: Druciak, Woźniak, N. Gezella, Małodobra, Sowa, Krusiewicz, Godyla (libero) oraz Szymańska (2 libero), Szarawrska, Stefańska

Było to drugie zwycięstwo podopiecznych Marka Olczyka w tym sezonie. Wcześniej, na inaugurację rozgrywek świdniczanki wygrały 3:1 z Polonią Łaziska. Po tej wygranej MKS awansował w tabeli na dziewiąte miejsce, wyprzedzając zespoły z Wodzisławia i Łazisk.

Uciekły nam początku dwóch pierwszych setów. Potem jednak dziewczyny wzięły się w garść i pokazały całkiem duże umiejętności – mówi prezes MKS-u Grażyna Działowska. Warto dodać, że w zespole MKS-u zagrała wracająca po kontuzji rozgrywająca Aleksandra Druciak. Lepsza jakość rozegrania znalazła przełożenie w większej swobodzie ataku koleżanek z zespołu.

W sobotę świdniczanki czeka kolejny mecz o punkty – tym razem wyjazdowy pojedynek z czwartym w tabeli Sokołem Radzionków.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *