Miłośnicy Kresów świętowali (FOTO)

– Dla nas ważne jest to, by pamięć o Kresach przechodziła z pokolenia na pokolenie, by docierała do jak największej ilości dzieci i młodzieży. Niekoniecznie trzeba mieć kresowe korzenie, by kochać te ziemie – mówili podczas uroczystości organizatorzy z Towarzystwa Miłośników Lwowa i Kresów Południowo-Wschodnich, którzy w teatrze świętowali swoje 28-lecie oraz już po raz siódmy zaprosili wszystkich świdniczan na Dni Lwowa i Kultury Kresowej. Jak zawsze było hucznie i dostojnie, a miejski teatr pękał w szwach!

kresy 2016 Dni lwowa Świdnica bfg (11)

Uroczyste obchody VII Dni Lwowa i Kultury Kresowej odbyły się w środę, 19 października w Świdnickim Ośrodku Kultury. Rozpoczęły się one oficjalnym wystąpieniem prezesa Towarzystwa Miłośników Lwowa i Kresów Południowo-Wschodnich.

Antoni Jadach w niekończącej się liście gości dziękował wszystkim za przybycie. W teatrze pojawili się m.in. członkowie towarzystwa i ich rodziny, dyrektorzy szkół, uczniowie, przedstawiciele instytucji kulturalnych, duchowni, władze służb mundurowych, związki kombatanckie, władze miasta, gminy i powiatu oraz dziennikarze. Wszyscy gratulowali organizatorom perfekcyjnego przygotowania wydarzenia oraz kierowali do Kresowiaków ciepłe słowa.

Więcej w poniedziałkowym, papierowym wydaniu „Wiadomości Świdnickich”.

Zobacz także KLIKNIJ TUTAJ

tekst i zdjęcia Beata Figurna-Garbiec

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *