Miliony na pierwszy biznes

kasa

Kolejne 3 mln zł Fundusz Regionu Wałbrzyskiego otrzymał od Banku Gospodarstwa Krajowego na kontynuowanie rządowego programu „Pierwszy Biznes – Wsparcie w starcie”. W ciągu ostatnich siedmiu miesięcy, dzięki programowi, powstało aż 90 firm. Do nowo utworzonych przedsiębiorstw trafiło prawie 6 milionów złotych.

 

Kolejne 3 mln zł Fundusz Regionu Wałbrzyskiego otrzymał od Banku Gospodarstwa Krajowego na kontynuowanie rządowego programu „Pierwszy Biznes – Wsparcie w starcie”. W ciągu ostatnich siedmiu miesięcy, dzięki programowi, powstało aż 90 firm. Do nowo utworzonych przedsiębiorstw trafiło prawie 6 milionów złotych.

Na rozdysponowanie 6 mln zł Fundusz Regionu Wałbrzyskiego miał dwa lata. Środki zostały wyczerpane w ciągu siedmiu miesięcy. Ogromne zainteresowanie przyszłych przedsiębiorców rządowym programem spowodowało, że Fundusz Regionu Wałbrzyskiego podjął negocjacje z Bankiem Gospodarstwa Krajowego w celu uruchomienia następnej transzy środków. 3 mln zł – taka kwota przeznaczona została na kolejne pożyczki.

 

Od 10 sierpnia wznowione zostało przyjmowanie wniosków pożyczkowych. Z tej okazji Fundusz Regionu Wałbrzyskiego zorganizował konferencję w salonie piękności Naomi w Świdnicy, który powstał dzięki pożyczce z programu „Pierwszy Biznes – Wsparcie w starcie”.

 

Miejsce konferencji nie jest przypadkowe. Pani Anna Witek była jedną z pierwszych osób, które skorzystały z rządowego programu, by założyć własną działalność gospodarczą. Teraz, jako przedsiębiorca może się już pochwalić świetnie prosperującym biznesem i mamy nadzieję, że stanie się przykładem dla innych – mówi prezes Funduszu Regionu Wałbrzyskiego Robert Jagła.

 

Zdecydowałam się skorzystać z programu „Pierwszy Biznes – Wsparcie w starcie” przede wszystkim ze względu na bardzo atrakcyjne warunki pożyczki, jak oprocentowanie, okres karencji i czas spłaty. Istotne było dla mnie również to, że nie musiałam zakładać działalności, żeby złożyć wniosek o pożyczkę – wyjaśnia właścicielka salonu Anna Witek. – O programie powiedział mi sam prezes FRW Robert Jagła siedząc na fotelu fryzjerskim. Pamiętam, że w radiu leciała wtedy reklama FRW. Dosłownie miesiąc później sytuacja zmusiła mnie do pomyślenia o założeniu własnej działalności i dzisiaj bardzo się z tego cieszę – dodaje.

 

Dodatkową korzyścią, jaką otrzymają przyszli przedsiębiorcy uczestniczący w programie, będzie możliwość zdecydowania się na bezpłatną usługę hostingową przez okres 12 miesięcy a także bezpłatne przeniesienie stron www wraz z domeną i pocztą na serwery hostedby.pl. Taka ofertę wsparcia przedsiębiorczości w dobie nowych technologii przygotowała firma heapmail Internet Solutions sp. z o.o., w ramach ścisłej współpracy w Funduszem Regionu Wałbrzyskiego. Profile działalności, które do tej pory powstały dzięki programowi, są bardzo różne. Świeżo upieczeni przedsiębiorcy świadczą m.in. usługi fotograficzne, reklamowe, gastronomiczne, hydrauliczne, pośrednictwa finansowego czy treningu sportowego. Najwięcej powstało natomiast sklepów spożywczych i warsztatów samochodowych.

 

Możliwość pozyskania nawet 81 tys. zł niskooprocentowanej pożyczki na założenie własnego biznesu mają studenci, absolwenci i osoby bezrobotne. Funkcjonujący już przedsiębiorcy mogą ubiegać się o pożyczkę w wysokości 24 tys. zł na tworzenie nowych miejsc pracy dla osób bezrobotnych. Korzystającym z programu przysługują również cieszące się zainteresowaniem bezpłatne szkolenia i doradztwo m.in. z zakresu prawa gospodarczego, księgowości, zarządzania finansami, czy marketingu. Wszystkie informacje na temat programu można znaleźć na stronie www.frw.pl

{fcomment}

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *