Mikołaj Roznerski w Świdnicy

Aktor filmowy i teatralny Mikołaj Roznerski przyjedzie do Świdnicy. Spotkanie w ramach projektu „Alchemia teatralna” poprowadzi Mariola Mackiewicz.

Mikołaj Roznerski to znany polski aktor teatralny i filmowy. Jak czytamy w materiałach prasowych, od lat licealnych zainteresowany był teatrem, dlatego wybór kariery aktorskiej był dla niego naturalny. Ukończył wrocławską filię Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej w Krakowie na Wydziale Lalkarskim oraz studia na Wydziale Teatralnym Akademii Sztuk Scenicznych w Pradze. W 2007 dostał swój pierwszy teatralny angaż w Teatrze im. Juliusza Osterwy w Lublinie, w którym występował do roku 2011. Grał tam w kilkunastu spektaklach, zdobywając uznanie lubelskiej widowni i krytyków m.in. kreacjami Raskolnikowa w Zbrodni i karze, Ferdinanda w spektaklu Rock’n’Roll czy Piotra w Widnokręgu. Ta ostatnia przyniosła mu także prestiżową Nagrodę im. Andrzeja Nardellego za najlepszy debiut sezonu 2008/2009.

W 2011 przeprowadził się do Warszawy, gdzie rozpoczął współpracę z teatrami: Na Woli, Scena Prezentacje czy Polskim. Wystąpił też na deskach londyńskiego The Mermaid Theatre w spektaklu Chopin musi umrzeć.

W marcu 2012 roku pojawił się premierowo w jednym odcinku „M jak miłość” i tak zaczęła się jego wielka przygoda z najchętniej oglądaną przez polskich widzów telenowelą. Trwa ona do dziś, a wątek Marcina Chodakowskiego jest jednym z wiodących w serialu. Grał też gościnnie w serialach takich jak m.in.: Pierwsza miłość, Na dobre i na złe, Ratownicy, Ojciec Mateusz, Komisarz Alex, Prawo Agaty, Na Wspólnej czy To nie koniec świata. W grudniu 2012 zadebiutował na dużym ekranie w roli młodego ochroniarza Himka w filmie Macieja Żaka Supermarket. 11 października 2013 odbyła się premiera filmu Macieja Pieprzycy Chce się żyć, gdzie pojawił się jako Tomek Rosiński, starszy brat głównego bohatera. Kolejne filmy z jego udziałem to Karuzela, 7 rzeczy, których nie wiesz o facetach, Pech to nie grzech, Narzeczony na niby, Diablo, wyścig o wszystko, Miszmasz, czyli Kogel Mogel 3. Jest dwukrotnym laureatem Telekamery dla najlepszego aktora, którą zdobył w 2018 i 2019 roku. Oprócz aktorstwa zajmuje się restauracją starych mebli. Podczas studiów zrobił kurs spawania stali nierdzewnych.

Spotkanie z Mikołajem Roznerskim zaplanowano w piątek 15 marca o godzinie 14.00 w Miejskiej Bibliotece Publicznej przy ul. Franciszkańskiej 18 w Świdnicy. Wstęp wolny.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *